5.  4.  2009    Windows XP  |  Windows Vista

Jak dokonale vyčistit Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nešvarem Windows je nutnost občasného pročištění, ať už od balastu chybně odebraných programů nebo přebytečných dočasných souborů. Jak na to?

Každý to zná: při běžné práci ve Windows se reakce systému postupně zpomaluje, načítání programů a start systému je pomalejší, navíc se občas objeví chyba „zničehonic“. Postupem času vznikla celá řada zajímavých programů, které se snaží pomoct se zrychlením a pročištěním systému. Právě na čisticí nástroje se podíváme, vybíráme nejstahovanější a zároveň zdarma dostupné programy z webu GigaMania.cz. Jaké další používáte vy? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

CM DiskCleaner

Výkon svého počítače vrátíte do normálu smazáním nepotřebných souborů, které vznikají při činnosti různých aplikací. Tento program také optimalizuje operační paměť a čistí registr Windows. 

CleanCache

Program nabízí odstranění dočasných souborů vytvořených při práci s internetem a seznamu naposledy otevíraných dokumentů. Jedná se o položky, které jinak můžete mazat i ručně, nicméně CleanCache navíc podporuje i bezpečné odebrání.

Wise Registry Cleaner

Registr systému Windows se stal Achillovou patou každé instalace Windows, a proto se objevila celá řada programů pro jeho vyčištění, defragmentaci apod. Právě odstranění přebytečných položek si bere na mušku tento nástroj.

CCleaner

Program zajistí odstranění všech nepotřebných a neplatných položek registru, taktéž si poradí s vyčištěním dočasných souborů a zamete po vás stopy (respektive po systému a aplikacích, jako jsou například IE, Firefox, Opera, Netscape, MS Office a mnoho dalších). Součástí je také nástroj pro odebírání programů ze systému.

FCleaner

Odstraňuje nepoužívané soubory, které zaplňují a zpomalují váš počítač, a vylepšuje stávající nastavení Windows. Chrání rovněž vaše soukromí skrze kontrolu a promazávání historie, cookies apod. 

RegSeeker

Program je dobrou pomůckou pro všechny, kteří často instalují a odebírají programy ze systému. Nabízí výkonné čištění, informace o programech spouštěných po startu systému, nástroj pro vyhledávání duplicitních souborů, úpravu špatných zástupců apod. To vše zdarma pro domácí použití.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 53

Poslední komentáře Komentáře

Re: Čistič Macík 13.  6.  2009 9:25
vizir x 10.  4.  2009 14:04
... Viktorek 8.  4.  2009 9:44
Re: Kvalita Win kedy bude???????????????????????????????????????????????? kozec 6.  4.  2009 10:36
Re: Kvalita Win kedy bude???????????????????????????????????????????????? afk_cz 6.  4.  2009 10:21
Přidat příspěvek Zobrazit vše