17.  1.  2012    Windows 7  |  Programy

Jak dostat staré Malování ve stylu XP do Windows 7?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Vývoj Windows se průběžně promítl i do jeho jednotlivých součástí, nejinak je tomu také u chváleného i proklínaného Malování. Lékem ve Windows 7 je zdarma dostupné Paint XP.

Nejen v naší specializované poradně Jak na počítač, ale také v rámci různých jiných diskuzních fór uživatelé často chtějí návod na zprovoznění dřívějšího Malování z Windows XP ve Windows Vista nebo 7. Pokud přikročíte k jednoduchému zkopírování souboru mspaint.exe, nemusí vše fungovat správně, jelikož se systémy podstatně liší. Naštěstí je zde ale zdarma dostupná a skvěle fungující alternativa Paint XP.

Během instalace si dejte pozor na možnosti přidání doplňku Arccosine, který by pozměnil nastavení webového prohlížeče. Stačí ale deaktivovat možnost Full installation, namísto ní vybrat volbu Custom installation a vypnout zatržítko Install Arccosine. Instalace zabere jen několik málo okamžiků, po jejím dokončení již budete mít ve Windows 7 k dispozici odpovídajícího zástupce Paint XP prostřednictvím nabídky Start.

xp.png
Původní rozhraní známé z Windows XP v povedeném prográmku Paint XP

Po spuštění Paint XP vás přivítá klasické hlavní okno historického programu Malování, samozřejmě však v anglickém provedení. Právě nedostupnost české verze je hlavním nedostatkem oproti verzím lokalizovaným podle použitých Windows XP. Na oplátku Paint XP zase poskytne stabilní běh, kterého prostým zkopírováním spustitelného souboru mspaint.exe z dřívějších Windows do nových nemusíte dosáhnout.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 15

Poslední komentáře Komentáře

Re: Důvody? Honza 26.  12.  2017 16:38
Re: Důvody? Honza 26.  12.  2017 16:05
Re: Důvody? luky luk 26.  7.  2014 12:37
Re: Divím se Mark 19.  7.  2013 0:35
Re: Divím se Slezman 30.  10.  2012 12:06
Přidat příspěvek Zobrazit vše