3.  3.  2006   

Jak důkladně ochránit počítač před viry

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pracovat v dnešní době s počítačem, na kterém není nainstalován antivirový program, je hotový nerozum a hazardování s daty, jež jsou uložena na pevném disku. Přitom kvalitní český antivirový program avast! je nabízen ke stažení zcela zdarma .

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu www.asw.cz. V horní části stránky zobrazte nabídku Ke stažení a vyberte možnost Programy. Načte se nová stránka, kde klepněte na položku avast! 4 Home. 2V seznamu vyhledejte českou verzi a klepněte na odkaz Stáhnout. Otevře se okno Stažení souboru, kde klepněte na tlačítko Uložit, vyberte složku pro uložení a pro zahájení stahování stiskněte Uložit. 3Pro nekomerční domácí použití je nutné program zaregistrovat. Na stránkách www.asw.cz přejděte do menu Podpora, klepněte na položku Registrace avast! Home zdarma a ve zobrazeném průvodci vyplňte všechny požadované kolonky. Po dokončení registrace se na vámi zadaný e-mail odešle zpráva s aktivačním klíčem. 4Po dokončení stahování poklepejte levým tlačítkem myši na instalační program setupcze.exe. Spustí se průvodce, který vás celým instalačním procesem provede – stačí sledovat instrukce na obrazovce. Pro úplné dokončení instalace nezapomeňte restartovat počítač. 5Po nainstalování je antivirový program nastaven tak, aby se spouštěl automaticky při každém startu operačního systému. Abyste mohli avast! bez problémů používat, je ještě nutné zadat aktivační klíč, který by do třiceti minut od registrace měl dorazit na uvedenou elektronickou adresu. 6Otevřete doručený e-mail a aktivační klíč označte myší. Pro jeho zkopírování do schránky Windows stiskněte klávesovou kombinaci Ctrl + C. Na ikonu avast!Oznamovací oblasti klepněte pravým tlačítkem myši, zvolte možnost O programu avast! a stiskněte tlačítko Licenční klíč. Licenční klíč vložte pomocí zkratky Ctrl + V do zobrazeného políčka a stiskněte tlačítko OK. 7Aby antivirový program dokázal bránit počítač i před nejnovějšími viry, je třeba jej aktualizovat. Připojte se k internetu a na ikonu avast!Oznamovací oblasti klepněte pravým tlačítkem myši. Zobrazí se místní nabídka, kde zvolte možnost Aktualizace, Aktualizace iAVS. Tím se program pokusí vyhledat nové aktualizace a případně je stáhne a nainstaluje do vašeho počítače.
TIP: Instalační program avast! antiviru naleznete v sekci Antiviry na CD, které bylo přiloženo k Jak na počítač 15-16/04. Program avast! tedy není nutné stahovat z internetu, stačí si jej nainstalovat z tohoto cédéčka. Aby byl program plně funkční, nezapomeňte jej zaregistrovat na stránkách výrobce a aktualizovat používanou virovou databázi!
TIP: Pro bližší informace o programu avast! přejděte na stránce www.asw.cz do nabídky Podpora, FAQs avast! 4 Home/Professional. (Zkratka FAQ znamená Frequently Asked Questions, tedy často kladené dotazy.)X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře