18.  4.  2006    Windows XP

Jak efektivně pracovat se schránkou Windows XP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Práci se soubory v  Průzkumníku Windows nebo práci s textem si můžete výrazně usnadnit, pokud budete používat schránku Windows . Její ovládání je naprosto jednoduché – stačí si zapamatovat tři klávesové zkratky. To je vše, co budete pro ovládání schránky potřebovat.

1Do schránky Windows je možné zkopírovat takřka libovolný objekt a následně jej vložit do nového umístění. Schránku můžete používat při práci se soubory, s textem, s obrázky apod. 2Pro práci se schránkou si stačí zapamatovat klávesové zkratky Ctrl + X (vyjmout), Ctrl + C (kopírovat) a Ctrl + V (vložit). Všechny potřebné klávesy naleznete v levé dolní části klávesnice. 3Myší označte položku, kterou si přejete umístit do schránky. V případě, že chcete označit najednou například několik souborů, můžete je vybrat tažením myší nebo přidržet klávesu Ctrl a na požadované soubory klepnout levým tlačítkem myši. 4Chcete-li vybrané položky vyjmout do schránky, použijte klávesovou kombinaci Ctrl + X. Tím se vybraná položka přesune do schránky a dojde k jejímu odstranění z původního umístění. 5V případě, že si přejte vybranou položku do schránky zkopírovat, použijte klávesovou zkratku Ctrl + C. Po stisknutí této klávesové kombinace dojde ke zkopírování vybrané položky do schránky, přičemž označená položka zůstane také v původním umístění. 6Přejděte na místo, kam chcete objekt uložený do schránky vložit. Poté stiskněte klávesovou kombinaci Ctrl + V.
7Jestliže si chcete prohlédnout obsah schránky Windows, můžete k tomu použít program Prohlížeč síťové schránky. Klepněte na tlačítko Start, Spustit, zadejte příkaz clipbrd a stiskněte klávesu Enter. 8Pokud si přejete schránku vymazat, přejděte v horní části okna Prohlížeče síťové schránky do nabídky Úpravy a klepněte na příkaz Odstranit. Otevře se dialog Vymazat schránku, kde stiskněte tlačítko Ano.
TIP: Pro rychlejší zobrazení okna Spustit můžete použít klávesovou kombinaci Win + R.
TIP: Pokud si klávesové zkratky pro práci se schránkou nepamatujete, můžete použít tlačítka Vyjmout, Kopírovat a Vložit, která naleznete na panelu nástrojů většiny uživatelských programů (Word, Excel, Průzkumník Windows apod.).X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře