16.  3.  2006    Windows XP

Jak efektivně zvýšit výkon Windows 98

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pro zvýšení rychlosti počítače mnohdy stačí udělat málo – uvolnit více volného místa na disku, zakázat různé animace a efekty, upravit nastavení Windows a čas od času spustit potřebný systémový nástroj. Vyzkoušejte provést pár následujících rad – možná, že i váš starší počítač chytne „druhý dech“.

1Na volné místo na ploše klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. Zobrazí se okno Obrazovka, kde přejděte na kartu Nastavení a z nabídky Barvy vyberte položku High Color (16 bitů). 2Zobrazte záložku Efekty. Podle vlastní úvahy zrušte zatržení u položek Zobrazit ikony s použitím všech možných barev, Animovat okna, nabídky a seznamy, Vyhladit hrany obrazovkových písem a Během přetahování zobrazovat obsah okna. 3Pro rychlý chod systému je nutné mít na pevném disku dostatečné množství volného místa. Otevřete nabídku Start, Programy, Příslušenství, Systémové nástroje a spusťte nástroj Vyčištění disku. 4Zvolte jednotku, kterou si přejete vyčistit, a klepněte na tlačítko OK. Program prohledá danou jednotku a nabídne seznam souborů, které je možné vymazat. Stisknutím tlačítka OK vymažete všechny zatržené položky ze seznamu Soubory, které lze odstranit. 5Klepněte na tlačítko Start, Nastavení, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Systém. Zobrazte kartu Výkon a v dolní části okna stiskněte tlačítko Systém souborů. 6V otevřeném dialogu klepněte na záložku Pevný disk a z nabídky Typické využití tohoto počítače zvolte možnost Síťový server. U položky Optimalizace čtením napřed ponechte táhlo na hodnotě Úplná. 7Pokud máte v počítači nastálo připojenou disketovou mechaniku, se kterou nejsou problémy, můžete zakázat hledání nových disketových jednotek při startu Windows a zvýšit tak rychlost načítání operačního systému. Přejděte na kartu Disketová jednotka a v části Nastavení zrušte zatržení u položky Hledat nové disketové jednotky při každém spuštění počítače. 8Provedené nastavení po každé změně uložte klepnutím na tlačítko Použít. Tím dojde k uložení nastavení bez uzavření daného okna. V případě, že byste provedli nechtěné nastavení, stiskněte tlačítko Storno a poté se o požadovanou změnu pokuste znovu.
TIP: Pokud nemusíte, neinstalujte do systému žádné programy, bez kterých se můžete obejít (zejména různé zkušební verze, které fungují jen určitou dobu). I když by se při odinstalování programu měly odstranit všechny nainstalované součásti, mnohdy tomu tak není a navíc se systém s každým nově nainstalovaným programem stává pomalejším.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře