21.  6.  2012    Internet

Jak funguje hodnocení ICRA v Internet Exploreru?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Blokování nevhodného obsahu je velice často diskutovaným tématem, a tak se vyplatí znát jeho možnosti. Proč nemusí být standardní nástroj Internet Exploreru efektivní?

Pro zamezení zobrazení určitých webových stránek jsou k dispozici jazykové filtry nebo blacklisty, přímo ve svém Internet Exploreru ale můžu zapnout i ochranu ICRA v rámci RSACi – jak funguje ze strany vývojářů, když jde o statickou metodu?

Programátoři musí v případě původního systému RSACi vlastní stránky vhodně klasifikovat, nicméně právě zde dopadá kosa na hodně tvrdý kámen – autoři webů systém příliš nevyužívají, a tak je filtrování v Internet Exploreru nejen zřídka používané ze strany uživatelů, ale také velice málo účinné. Předurčení vhodnosti webu probíhá přidružením zvláštních parametrů odpovídající stránce. Základní podoba se dá vystihnout číselným označením kategorií. Například r (n 2 s 1 v 3 l 4) v popisu udává, že stránka obsahuje nahotu stupně 2 (n – nudity), sexuální obsah dosahuje hodnoty 1 (s – sex), násilí je na úrovni 3 (v – violence) akonečně jazyk peprného stupně 4 (l – language).

ie.png
Nastavení hodnocení v Internet Exploreru

Jakmile se pokusíte již hodnocenou stránku zobrazit, zkontroluje Internet Explorer nabízené hodnoty a porovná je s určením povolených úrovní svého nastavení. Pokud stránka takříkajíc projde, zobrazí ji bez jakýchkoliv dalších omezení. Tento černobílý přístup má samozřejmě ve srovnání s dynamickým hodnocením (například jazykovým filtrem, podobně jako u spamu) své výhody i nevýhody. Další nevýhodou je, že hodnocení obsahu, přesněji řečeno přidružené heslo, lze s administrátorskými právy snadno obejít úpravou systémového registru Windows…

Resetování hesla pro hodnocení stránek

Veškeré restrikce v Internet Exploreru jsou tedy chráněné heslem, stránky s pornem, sprostými slovy a jim podobné se při pokusu o jejich zobrazení neotevřou. Jste rodič a zapomněli jste toto heslo? Nebo zvídavé dítko, které ochranu potřebuje obejít? Pomoci si můžete takto:

  1. Spusťte systémový editor registru vložením příkazu regedit do nabídky Start.
  2. Nalistujte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies.
  3. Najděte v uvedeném klíči podklíč Ratings a celý jej smažte.
  4. Zavřete editor registru a restartujte Internet Explorer. Ochrana hodnocením obsahu nyní bude deaktivovaná, jako by ani nikdy nebyla použita.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře