23.  3.  2012    Internet

Jak Google+ automaticky upraví váš text?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Díky několika základním formátovacím znakům může Google+ zformátovat text podle vašich požadavků, ušetří tak drahocenný čas. Jak na jejich bleskové použití?

V Google+ můžete vkládaný text upravit sadou jednoduchých značek. Stejně jako na Facebooku nemůžete měnit typ písma, ale oproti němu máte možnost změnit alespoň řez písma. Ukážeme si, jak text formátovat a jak přidat do vaše příspěvku i další možnosti.

odesilani.png
Jednoduché značky vám zprostředkují základní formátování písma

Nejčastějším zvýrazněním části textu je jeho ztučnění. Toho lze samozřejmě docílit i na Google+. Na začátek a na konec tučného úseku je nutné přidat hvězdičku, tedy například *tučné*. Po odeslání se tento text zobrazí jako tučné.

post.png
Odeslaný post se automaticky upraví

Časté je zvýrazňovat úseky textu také kurzívou. K tomu slouží podtržítko, které se umístí na začátek a na konec takového textu. Například _kurzíva_ se zobrazí jako kurzíva.

Poslední možností je část textu přeškrtnout. K tomu slouží pomlčka na začátku a na konci úseku – například -přeškrtnuté písmo-. Výsledkem bude přeškrtnuté písmo.

oznaceni.png
Přehled uživatelů po použití zkratky v podobě daného symbolu

Kromě formátování písma můžete obohatit napsaný text i dalšími možnostmi. Stejně jako na Facebooku máte možnost označit ve svých příspěvcích další uživatele. Provedete to tak, že napíšete znak zavináče @ nebo plus + a začnete psát jeho jméno. Google+ vám při postupném psaní ukazuje návrhy, které poté můžete vybrat. Takto vybrané jméno se pak ve vašem příspěvku zobrazí jako hypertextový odkaz na jeho profil.

hashtag.png
Známé použití hashtagu pro označení příspěvku

Další možností je přidat do příspěvků hashtagy. Ti, kteří používají Twitter, je určitě znají. Jedná se o klíčové slovo příspěvku, které začíná mřížkou #. Původ mají tyto hashtagy právě na Twitteru. V odeslaném příspěvku se poté zobrazí opět jako hypertextový odkaz. Po kliknutí na něj se vám poté zobrazí seznam příspěvků, který takový hashtag obsahuje.

Tip navíc: Pokud chcete přidat odkaz, jednoduše jej napište do příspěvku. Po odeslání jej Google+ rozpozná a udělá z něj klikatelný odkaz.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

aaa Alenka 30.  3.  2013 17:04
Re: google + Forseti 24.  3.  2012 13:21
Re: google + Zizi 24.  3.  2012 10:58
google + tom0 23.  3.  2012 13:20
Přidat příspěvek Zobrazit vše