6.  12.  2005    Windows XP

Jak na automatickou aktualizaci Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jak stará pravda říká, nikdo není dokonalý a i v systému Windows se občas najde nějaká chyba, kterou je třeba opravit. Pokud máte kvalitní rychlé připojení k internetu, nemusíte se s Windows XP o aktualizaci starat – stačí jednoduché nastavení a systém si bude sám kontrolovat dostupnost nových aktualizací a nabízet je ke stažení.

1Klepněte na tlačítko Start, vyberte položku Ovládací panely a poklepejte na ikonu Systém. Pro rychlejší postup můžete stisknout klávesovou zkratku Win + Pause. 2Zobrazí se okno Vlastnosti systému, kde zůstaňte na kartě Obecné. V části okna Systém naleznete informace o používaném operačním systému a pod ním je uvedeno, zda je ve Windows nainstalován opravný balíček (Service Pack), případně v jaké verzi. 3Přejděte na kartu Automatické aktualizace. V horní části okna zatrhněte položku Udržovat počítač aktualizovaný, čímž se stane aktivním seznam položek v části okna Nastavení. 4Jestliže chcete, aby systém při připojení k internetu automaticky kontroloval dostupnost nových aktualizací a zobrazil okno s výběrem položek, které chcete stáhnout, zvolte možnost Upozorňovat před stahováním aktualizací a poté Upozorňovat před instalací do počítače. 5V tomto případě systém vždy zobrazí v Oznamovací oblasti hlášení o dostupnosti nových aktualizací. Po klepnutí do zobrazené bubliny se objeví okno Automatické aktualizace se seznamem nových oprav. Chcete-li danou položku stáhnout, zatrhněte políčko v levé části jejího názvu. Stisknutím tlačítka Nastavení zobrazíte záložku Automatické aktualizace. Chcete-li aktualizaci provést později, stiskněte Připomenout později. Pro zahájení stahování zvolte Spustit stahování. 6Chcete-li zjistit průběh stahování, najeďte myší nad ikonku Automatická aktualizace. Tím se zobrazí krátká bublinová nápověda, v níž naleznete stav procesu stahování vyjádřený v procentech. Po dokončení stahování sledujte instrukce na obrazovce. Je možné, že na závěr bude nutné restartovat počítač. 7Jestliže chcete, aby se všechny dostupné aktualizace automaticky stáhly do vašeho počítače, stačí zatrhnout položku Aktualizace stahovat automaticky a upozorňovat, když budou připraveny k instalaci. Systém se vás pak vždy jen dotáže na to, zda chcete dané aktualizace nainstalovat. 8V případě, že aktualizace požadujete stahovat automaticky a jejich instalaci provádět podle určeného plánu, zvolte položku Automaticky stahovat aktualizace a instalovat je podle určeného plánu, který navolte v seznamech níže.
TIP: Ke změně tohoto nastavení a instalování aktualizací musíte být k systému přihlášeni prostřednictvím účtu s oprávněním správce počítače (administrátora).
TIP: Aktualizaci počítače můžete provádět i „ručně“ prostřednictvím serveru windowsupdate.microsoft.com.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře