10.  10.  2006    Internet

Jak na internetu vystavit vlastní stránky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Vytvořili jste si dle návodu v JNP 11/05 v programu PPSee HTML galerii obrázků, kterou byste nyní chtěli umístit na web a fotografie tak zpřístupnit všem uživatelům? Stačí si zdarma založit svoje stránky a obrázky na ně umístit.

1Připojte se k internetu, spusťte Internet Explorer a na stránce www.webzdarma.cz klepněte na odkaz Nemáte dosud svůj účet?. Do políčka Zvolte doménu vepište požadovanou doménu třetího řádu (libovolné slovo bez diakritiky a speciálních znaků) a z nabídky si vyberte některou z nabízených domén druhého řádu. 2Pro jednoduché zařazení vašich stránek vyberte z nabídek níže odpovídající kategorii a podkategorii. Seznamte se s podmínkami používání této služby a po jejich odsouhlasení stiskněte tlačítko Pokračovat. Pokud bude vybraná doména obsazená, průvodce vás na to upozorní a budete ji muset změnit. 3Z obrázku pečlivě přepište zobrazený kód do připraveného políčka a klepněte na Pokračovat. Do řádku E-mail uveďte vaši elektronickou adresu a klepněte na Pokačovat. Do několika minut na uvedený e-mail dorazí nová zpráva, v níž klepněte na uvedený odkaz. 4Do načteného formuláře vepište heslo (pro kontrolu správnosti zadání se uvádí dvakrát) a rozhodněte se, zda si stránky přejete zařadit do katalogu stránek. Poté vyplňte titulek stránky, krátký popisek a vyberte požadované nastavení nové e-mailové schránky. 5Po stisknutí tlačítka Pokračovat se zobrazí poslední okno se souhrnem všech potřebných informací, které se zároveň odešlou i na vaši e-mailovou adresu. 6V prohlížeči Internet Explorer zadejte adresu vašich stránek s předponou ftp:// (tedy ve tvaru ftp://vase.stranky.cz). Po chvíli se otevře okno Účet pro přihlášení, kde zkontrolujte server FTP, vepište vaše uživatelské jméno (shoduje se s adresou vašich stránek, tedy vase.stranky.cz), heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit se. 7Spusťte Průzkumníka Windows a na pevném disku vyhledejte složku, kterou vám automaticky vytvořil program PPSee. Ve výchozím nastavení PPSee se jedná o složku Album uloženou v adresáři, v němž se nacházejí vybrané fotografie. 8Vyhledanou složku Album otevřete a všechny tři v ní uložené položky (soubor index.html a složky general a html) tažením myší překopírujte do okna Internet Exploreru, v němž jste si otevřeli adresu ftp://vase.stranky.cz. Doba kopírování dat na server závisí na velikosti přenášených souborů a rychlosti připojení k internetu. 9Po dokončení kopírování, o kterém jste informováni pomocí grafického ukazatele, přejděte na adresu vašich stránek – do prohlížeče stačí vepsat adresu ve tvaru vase.stranky.cz. Automaticky se načte stránka Vyberte vstup do fotoalba, kde stačí klepnout na požadovaný odkaz a začít si prohlížet nahrané obrázky.
TIP: Instalační verzi programu PPSee si lze stáhnout z ppsee.wz.cz/index_cs.htm. Návod, jak si vytvořit jednoduché HTML fotoalbum se nachází v JNP 11/05.
TIP: Obrázek z fotoalba si mohou libovolní uživatelé uložit na pevný disk – na fotografii stačí klepnout pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolit možnost Uložit obrázek jako. Otevře se nové okno, kde zkontrolujte složku pro uložení, zadejte název obrázku a stiskněte tlačítko Uložit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře