13.  7.  2006    Excel

Jak na komentáře

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ke každé buňce v  Excelu můžete připojit vlastní komentář, který je oddělený od ostatního obsahu buňky. Komentáře vám mohou sloužit jako připomenutí nebo třeba poznámky k funkčnosti složitého vzorce.

1Vkládání komentářů si ukážeme na jednoduché tabulce. Pokud chceme k určité buňce přidat komentář, označíme ji myší a v nabídce zvolíme Vložit, Komentář. 2Zobrazí se textové pole, do kterého zadáme vlastní text komentáře. Pokud v komentáři nechcete zobrazit své jméno, jednoduše jej odstraníte pouhým smazáním. Po dokončení zápisu klepněte mimo textové pole komentáře. 3Skutečnost, že je k buňce přidán komentář, nám signalizuje červený trojúhelník v pravém horním rohu buňky. Pokud na něj najedeme ukazatelem myši, zobrazí se nám text komentáře, který však nelze měnit. 4Pokud chceme komentář upravit, klepneme na jeho buňku a v nabídce Vložit zvolíme Upravit komentář. Stejného efektu docílíme stiskem pravého tlačítka myši na buňce s komentářem, kde v nabídce zvolíme rovněž Upravit komentář. Po dokončení úprav opět klepneme myší mimo textové pole. 5U textových polí komentářů lze měnit také velikost okna nebo je přesouvat. Klepneme pravým tlačítkem myši na buňku s komentářem a v nabídce zvolíme Zobrazit komentář. Klepnutím na okraj textového pole komentáře se zobrazí v rozích nebo na hranách kolečka pro úpravu velikosti. Jejich přetažením pomocí pravého tlačítka myši je možné měnit velikost. Přetažením ohraničení pole komentáře jej můžeme přesouvat. 6V případě, že jsme vyvolali komentář pomocí příkazu Zobrazit komentář, nelze jej zrušit klepnutím mimo textové pole. Je nutné klepnout pravým tlačítkem na buňce a zvolit příkaz Skrýt komentář. 7Komentáře lze také formátovat. Zobrazíme jej a v nabídce Formát zvolíme Komentář. Zobrazí se nám okno Formát komentáře, ve kterém lze formátovat základní charakteristiky komentářů jako je například výplň nebo písmo. 8Chceme-li skrýt komentáře v celém sešitu, zvolíme v nabídce Nástroje, Možnosti kartu Zobrazení a v rámečku Komentář klepneme na přepínač Žádné. Pokud chceme zobrazit komentáře pouze při nastavení ukazatele myši na buňku, zvolíme Pouze indikátor komentáře. Jestliže chceme zobrazit skryté komentáře klepneme na Komentář a indikátor. 9Komentář odstraníme výběrem buňky, v nabídce Úpravy zvolíme Vymazat a klepneme na příkaz Komentáře. V případě, že chceme vymazat všechny komentáře v listu, zvolíme v nabídce Úpravy příkaz Přejít na a klepneme na tlačítko Jinak. Zde zvolíme přepínač Komentáře a potvrdíme tlačítkem OK. Nyní v nabídce Úpravy zvolíme opět příkaz Vymazat a pak Komentáře.
TIP: Při kopírování buněk s komentáři se kopírují i komentáře samotné!
TIP: Jsou-li komentáře označeny uživatelským jménem, je možné v sešitě sdíleném více uživateli určit, který z uživatelů komentář zadal.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Pravidla diskuzí na webu Jak na počítač.cz replica handbags 16.  5.  2022 7:01
fgsfasf Scott 6.  10.  2017 12:10
Přidat příspěvek Zobrazit vše