4.  2.  2006   

Jak na komprimaci souborů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete na disketu uložit soubor o fous větší než je její kapacita (1,44 MB) nebo chcete zkrátit dobu potřebnou k odeslání e-mailové zprávy s přiloženými soubory? Komprimujte – pomocí komprese je možné některé soubory zmenšit i o 80% a nepotřebujete k tomu nic jiného, než abyste vy a příjemce měli nainstalovaný některý z komprimačních programů, který podporuje formát ZIP .

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu www.ultimatezip.com/download.htm. V seznamu dostupných verzí stiskněte u položky UltimateZip odkaz Mirror 1. 2Otevře se okno Stažení souboru, v němž klepněte na tlačítko Uložit. Ve zobrazeném okně vyberte složku pro uložení, zkontrolujte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit. Tím se zahájí stahování instalačního programu. 3Po dokončení stahování přejděte do složky, do níž jste program uložili, a poklepejte na instalační program levým tlačítkem myši. Spustí se instalátor, kde v případě potřeby nastavte vlastní složku pro instalaci, jinak si vystačíte klepáním na tlačítko Next. 4Po dokončení instalace by mělo dojít k automatickému spuštění programu – pokud se tak nestalo, otevřete nabídku Start, Všechny programy, UltimateZip a klepněte na zástupce UltimateZip. 5Otevře se okénko, v němž zatrhněte položku Never display this message a stiskněte tlačítko Yes. Tím zajistíte, že všechny podporované komprimované soubory se budou otevírat v tomto programu. 6Nejjednodušší práce s programem je pomocí příkazů v kontextové nabídce, která se objeví poté, co na vybraný soubor klepnete pravým tlačítkem myši. Chcete-li vybranou položku zkomprimovat (zazipovat), klepněte na ni pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Add to název.zip. Vytvořený archiv po chvíli naleznete ve stejné složce. 7Podobným způsobem je možné archiv dekomprimovat. Pro rozbalení archivu na něj klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte položku Extract to here. Tím dojde k rozbalení archivu do vybrané složky. 8V případě, že pouze chcete zobrazit obsah archivu, stačí na něj poklepat levým tlačítkem myši – otevře se hlavní okno programu UltimateZip se seznamem zabalených souborů. Poklepáním na vybraný soubor se položka otevře v nastaveném programu, přetažením ji můžete zkopírovat do libovolné složky.
TIP: UltimateZip určitě využijete i v případě, kdy máte nainstalovaný operační systém Windows XP s integrovaným nástrojem pro práci s archivy ZIP. UltimateZip kromě tohoto formátu podporuje i plno dalších (jmenujme alespoň RAR a ARJ), což se může čas od času hodit.
TIP: Vadí vám, že v kontextové nabídce je velké množství položek programu UltimateZip a tím pádem je orientace v místní nabídce o něco složitější? Můžete to vyřešit následujícím způsobem: Spusťte UltimateZip a přejděte do nabídky Options, Configuration. Zobrazte kartu Explorer Shell Extension, kde v části General zatrhněte položku Display context menu items in a submenu. Provedené změny uložte klepnutím na tlačítko OK. Od této chvíle se nebudou položky pro práci s programem UltimateZip zobrazovat přímo v kontextové nabídce, ale v podnabídce UltimateZip.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 9

Poslední komentáře Komentáře

20.  9.  2021 13:19
ahah buzik 20.  9.  2021 13:17
-.- :( 20.  9.  2021 13:15
s0s wie bist du vopangamgan style 20.  9.  2021 13:14
ok tiny pp 20.  9.  2021 13:14
Přidat příspěvek Zobrazit vše