29.  8.  2007    Outlook

Jak na kontakty z příchozích e-mailů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Složka Kontakty v Outlooku je adresář e-mailů a úložiště informací o osobách, se kterými chcete komunikovat. Vytvářet nové kontakty můžete jednoduše na základě příchozích e-mailů. Ke každému kontaktu pak můžete vytvořit nejen e-mail, ale i koncept dopisu v prostředí Wordu .

1Otevřete aplikaci MS Outlook a přepněte se do záložky Pošta. Jak vytvořit nový kontakt již víte (viz JNP 22/05). Kontakt můžete rychle vytvořit také na základě přijaté e-mailové zprávy. Otevřete složku Doručená pošta a rozbalte jednu z podložek. Otevřete nebo zobrazte náhled e-mailu obsahujícího jméno odesílatele, které chcete přidat. 2V otevřené zprávě klepněte pravým tlačítkem myši na jméno odesílatele zobrazené na řádku za slovem Od. V místní nabídce zvolte příkaz Přidat do kontaktů aplikace Outlook. 3Založí se nový kontakt, ve kterém již budou některá pole vyplněna. Do formuláře se automaticky přidá jméno a e-mailová adresa odesílatele. Vyplňte ostatní položky formuláře podle návodu JNP 22/05 a stiskněte tlačítko Uložit a zavřít. 4V otevřeném formuláři kontaktu, který jste právě vytvořili a kterému budete psát, otevřete nabídku Akce a vyberte příkaz Nový dopis této osobě. Otevře se aplikace Word a průvodce dopisem, pomocí kterého můžete vytvořit koncept dopisu v prostředí tohoto programu. 5Chcete-li v dopisu použít Datum, zaškrtněte tuto položku a z rozbalovacího seznamu vyberte příslušný formát data. V seznamech Vzhled stránky a Styl dopisu vyberte šablonu dopisu a způsob zarovnání odstavců. Jestliže tisknete na hlavičkový papír, aktivujte položku Předtištěná hlavička a ve spodním poli nastavte její velikost. Stiskněte tlačítko Další. 6Ve druhém kroku Průvodce zkontrolujte jméno a adresu a v části Oslovení vyberte a zatrhněte způsob oslovení. Chcete-li změnit adresáta, klepněte na tlačítko Vložit adresu v horní části dialogu a vyberte jiný kontakt. Po nastavení hodnot pokračujte na další kartu průvodce tlačítkem Další. 7Aktivujte položky, které chcete do dopisu zahrnout, a vyberte z rozbalovacích seznamů vhodné hodnoty. Pro určení adresátů kopie můžete použít adresář, který vyvoláte tlačítkem v dolní části dialogového okna. Po nastavení hodnot stiskněte tlačítko Další. Na poslední kartě určete, které položky a jaké hodnoty chcete použít v závěru dopisu. Zkontrolujte odesílatele a zpáteční adresu. V případě, že ji nechcete použít, zatrhněte položku Vynechat. Po nadefinování hodnot stiskněte tlačítko Dokončit. 8Hodnoty nastavené v Průvodci se přenesou do dokumentu. Doplňte text do určitých části dopisu, dopis uložte příkazem Uložit jako v nabídce Soubor, případně vytiskněte pomocí příkazu Tisk.
TIP: Ve složce Kontakty můžete označit libovolný kontakt a z hlavního programového okna Outlook vyvolat příkaz Nový dopis této osobě z nabídky Akce.
TIP: SLOVNÍČEK: Kontakt – osoba, o které můžete uložit několik typů informací, například e-mailovou adresu, telefonní číslo, číslo faxu nebo adresu webových stránek.
TIP: KLÁVESOVÉ ZKRATKY: Ctrl + N – vytvoření nového kontaktu v případě, že je aktivní složkou složka Kontakty; Ctrl + Shift + C – vytvoření nového kontaktu v případě jiné aktivní složky.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

hello Jaka 15.  3.  2018 2:26
hello Jaka 15.  3.  2018 2:26
Přidat příspěvek Zobrazit vše