24.  8.  2012    Windows 7

Jak na nefunkční účet pro hosty?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud někdy vy nebo další uživatelé vybraného počítače používáte účet Guest, můžete se setkat s chybou, jež se týká služby sens. Jak na takovéto nefunkční přihlášení?

Dotazy ohledně nefunkčního přihlášení se objevily jak v rámci naší Poradny, tak prostřednictvím formuláře pro zaslání námětů a připomínek. Uživatelé si stěžují na nemožnost použití účtu Guest, kdy se po chvíli načítání objeví hlášení o nemožnosti připojení ke službě sens. Může jít o pozastavení některých služeb (sens = System Event Notification Service, tedy služba pro oznamování událostí systému). Zkuste následující postup:

  1. Otevřete nabídku Start a do pole Zahájit hledání zadejte příkaz services.msc.
  2. V nově otevřeném okně ze zobrazí seznam služeb. Vyhledejte název Služba oznamování událostí systému a ujistěte se, že její spouštění je nastaveno na Automaticky. Pokud ne, změňte hodnotu po poklepání levým tlačítkem myši.
    sens.png
    Přehled služeb a možnosti jejich nastavení
  3. V seznamu najděte službu Systém událostí COM+ a opět zkontrolujte, zda je spouštění nastaveno automaticky.
  4. Restartujte počítač, pokud byla některá ze služeb původně nastavena jinak, přihlášení by již mělo fungovat.

Jak vlastně účet Guest funguje?

Pokud chcete přidělit účet uživateli, který nemá mít vlastní účet přímo v počítači, můžete využít právě do určité míry výjimečného uživatelského účtu s názvem Guest. Jedná se o velice omezený účet, který kterémukoliv uživateli dovoluje používat počítač, ale neposkytuje přístup k žádným osobním datům. Stejně tak uživatelé přistupující pod účtem Guest nemohou instalovat software, hardware ani měnit systémová nastavení nebo heslo. Na druhou stranu se zapnutým účtem Guest se zároveň snižuje celková bezpečnost počítače, jelikož se pod ním může přihlásit kdokoli. Pokud účet Guest chcete vypnout nebo naopak zapnout, můžete to provést v Ovládacích panelech v sekci s nastavením uživatelských účtů.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře