13.  9.  2009    Windows XP  |  Windows 7  |  Internet  |  Windows Vista

Jak na online fotogalerii přímo z Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete publikovat vlastní fotky na webu bez instalace specializovaných programů? Přímo ve Windows Vista to zvládnete pomocí výchozí Windows Fotogalerie.

Pokud jste někdy potřebovali vytvořit fotogalerii na webu, nejspíš vaše volba padla na některý specializovaný program. Nemusíte ale nic instalovat, ve Windows Vista postačí program Fotogalerie a spojení s účtem Live. Pokud máte Windows XP nebo 7, můžete si nainstalovat program Windows Live Fotogalerie.

Ještě dříve, než budete moci fotoalbum vytvořit, je třeba se na Live.com zaregistrovat, čímž si vytvoříte vlastní účet umožňující přidávání a úpravu fotogalerií přímo z Windows pomocí programu Windows Fotogalerie.

  1. Po spuštění programu Windows Fotogalerie najděte snímky, které chcete umístit online. Jednotlivé snímky pak zaškrtněte přímo v programu. Pokud budete chtít zaškrtnout všechny snímky, klepněte mimo snímky pravým tlačítkem a v místní nabídce zvolte Vybrat vše.
  2. V hlavní nabídce klepněte na tlačítko Publikovat a zvolte Publikovat ve službě Live Spaces (případně online fotoalbum) .
  3. Pokud jste se dosud nepřihlásili (tlačítko pro přihlášení najdete v pravém horním rohu programu), pak se zobrazí dialog pro přihlášení k účtu Live. Použijte své jméno (e-mail) a heslo (pokud chcete, aby si vás program pamatoval, pak zaškrtněte volby níže) a stiskněte tlačítko Přihlásit.
  4. V dalším kroku zvolte název nového alba. Pokud budete chtít později přidávat fotografie do existujícího alba, budete zde moci vybrat již existující alba. V pravém horním rohu dialogu můžete nastavit i velikost obrázků (pro publikování na webu stačí velikost Střední). Pak stiskněte tlačítko Publikovat.
    obrazek.jpg
    Vytvoření nového alba, nebo doplnění alba existujícího
  5. Jakmile dojde k uložení fotografií z počítače do online fotoalba, můžete v dialogu stisknout tlačítko Zobrazit album, čímž se přesunete do svého webového prohlížeče a budete si moci album prohlédnout a získat také jeho přesnou adresu.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře