10.  1.  2007    Windows XP

Jak na počítači zamést stopy

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete utajit s jakými dokumenty jste pracovali či jaké webové stránky jste navštívili? Chcete-li si zachovat své soukromí, je dobré všechny stopy po vaší práci na počítači vymazat.

1Seznam patnácti dokumentů, se kterými jste pracovali naposledy, naleznete v nabídce Start, Dokumenty. Pokud si tuto nabídku přejete vymazat, klepněte na volné místo na hlavním panelu pravým tlačítkem myši a z vysunuté nabídky zvolte možnost Vlastnosti. 2Otevře se nové okno, kde přejděte na kartu Programy v nabídce Start a v části Nabídka Dokumenty stiskněte tlačítko Vymazat. Pro uzavření okna Hlavní panel – vlastnosti klepněte na tlačítko OK. 3Jestliže nyní přejdete do nabídky Start, Dokumenty, naleznete zde pouze ikonku, která odkazuje na složku Dokumenty. 4Nepotřebné soubory, které vymažete stisknutím klávesy Delete, se ve výchozím nastavení operačního systému přesunují do koše, odkud je však může kterýkoliv uživatel počítače jednoduše obnovit a prohlédnout si jejich obsah. 5V případě, že si přejete natrvalo odstranit všechny soubory, které jste přesunuli do koše, poklepejte na ploše na ikonu Koš. Odstranění všech souborů z koše provedete klepnutím na odkaz Vysypat koš nebo pomocí nabídky Soubor, Vysypat koš a potvrzením zobrazeného dialogu. 6Seznam webových stránek, které jste si prohlíželi pomocí Internet Exploreru, mohou ostatní uživatelé velice jednoduše zobrazit pomocí Historie. Stačí spustit internetový prohlížeč a na panelu nástrojů stisknout tlačítko Historie nebo použít klávesovou kombinaci Ctrl + H. 7Pokud ze seznamu chcete odstranit jen některé vybrané položky, klepněte na ně pravým tlačítkem myši, z místní nabídky zvolte možnost Odstranit a ve zobrazeném okně stiskněte tlačítko Ano. 8Chcete-li vymazat celý seznam v minulosti prohlížených webových stránek, přejděte v horní části okna Internet Exploreru do nabídky Nástroje, Možnosti internetu a zůstaňte na kartě Obecné. 9Stiskněte tlačítko Vymazat historii a potvrďte zobrazený dialog. Aby nemohli navštívené stránky odhalit ani pokročilejší uživatelé, je dobré odstranit také soubory ze složky dočasných souborů sítě internet. 10V části Dočasné soubory internetu postupně klepněte na tlačítka Vymazat soubory cookie a Odstranit soubory a dialogová okna, která se zobrazí po stisknutí těchto tlačítek, potvrďte stisknutím OK.
TIP: Chcete nenávratně odstranit vybraný soubor bez jeho umístění do koše? Označte jej klepnutím myší a stiskněte klávesovou kombinaci Shift + Delete.
TIP: Pro rychlé vysypání koše stačí na jeho ikonu klepnout pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolit možnost Vysypat koš.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře