18.  7.  2012    Internet

Jak na pomalé Wi-Fi s malým dosahem?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Koupili jste si nový bezdrátový router, ale oproti předchozímu máte příliš pomalé připojení Wi-Fi zařízení? Je zároveň také dosah menší než dřív? Poradíme vám, co může pomoci.

Nejen v naší poradně Jak na počítač se občas objeví dotaz ohledně horší kvality signálu mobilních zařízení po připojení k Wi-Fi routeru. Jestliže rychlost vašeho připojení nedosahuje požadované horní hranice, může být problém „na cestě“ mezi vaším adaptérem v počítači a bodem, ke kterému se bezdrátově připojujete. Zdroj potíží tak spočívá například v rušení okolními zařízeními, která se také zakládají na bezdrátovém způsobu komunikace – typicky zkontrolujte, ve kterém kanálu Wi-Fi váš router vysílá a jestli v něm není i jiný signál.

U problému nekvalitního nebo kolísavého spojení s pravidelnými výpadky může být základem několik hlavních aspektů. Prvním je slabý zdroj pro šíření Wi-Fi signálu, což se dá napravit pořízením kvalitnější antény, a to v závislosti na tom, zda se jedná o vnitřní nebo venkovní šíření signálu. Jestliže máte router s externími anténami, zkuste například jejich jinou polohu nebo celkového umístění daného bezdrátového zařízení v případě, že má antény integrované.

rpt2.jpg
Extendery na první pohled vypadají jako routery. Výhodou
je snadné přidání do stávající sítě, nevýhodou pak vyšší cena

Konečně pro pokrytí hluchých míst (nebo takzvaných „mrtvých zón“) v rámci jednotlivých pater v rodinném domě dokáže pomoci extender. Právě extender, někdy nazývaná jako opakovač, má za úkol jediné: přijímat signál vybraného bezdrátového zdroje a poté jej šířit dál, kam až půjde podporovaný dosah. Takto si zajistíte pokrytí daných míst, problémem však může být cena, která u různých extenderů přesahuje i cenu samotného bezdrátového routeru. Na druhou stranu se nijak nenaruší struktura sítě a není zapotřebí složitá konfigurace.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

repeater jany 13.  8.  2012 7:06
Přidat příspěvek Zobrazit vše