14.  11.  2005    Ostatní

Jak na přehrávání disků DVD

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte-li počítač vybavený mechanikou DVD, můžete jej také využít k přehrávání filmů uložených na DVD médiích. K bezproblémovému přehrávání si však musíte nainstalovat přehrávací program – ve většině případů byste jej měli dostat jako doplněk k vašemu počítači, případně si jej můžete stáhnout z internetu.

1Mezi přehrávače, které se často přibalují k zakoupené DVD mechanice nebo přímo k celému počítači, patří programy PowerDVD a WinDVD. Zkuste se podívat do nabídky Start, Všechny programy, zda některý z daných programů nemáte nainstalován.
TIP: Zkušební verzi programu PowerDVD naleznete na adrese www.gocyberlink.com, informace o přehrávači WinDVD hledejte na webu www.intervideo.com.
2Po vložení disku s filmem do mechaniky DVD by mělo dojít k automatickému spuštění přehrávače. Prostředí obou zmíněných programů je velice podobné – skládá se z ovládacího panelu s tlačítky a okna, v němž dochází k zobrazení filmu. 3Mezi nejdůležitější tlačítka na ovládacím panelu patří Přehrát pro zahájení přehrávání, Pozastavit pro přerušení přehrávání, nebo Ukončit pro ukončení přehrávání. Dále jsou zde umístěná tlačítka pro rychlý posun zpět a vpřed nebo tlačítka pro procházení filmu po kapitolách. 4Pomocí kapitol, do kterých je film na disku DVD rozdělen podobně jako kniha, můžete poměrně přesně vyhledat určitou část filmu, kterou chcete zobrazit. Seznam kapitol (tzv. Scene Index) naleznete na potisku krabičky, v níž je disk uložen. Přehrávání od určité kapitoly pak můžete nastavit přímo z hlavní nabídky většinou po klepnutí na příkaz Kapitoly nebo Jump to a Scene. 5Nastavení můžete provést i v prostředí programu. Klepněte v pravé části ovládacího panelu na symbol šipky – tím se zobrazí nabídka možností. V ní vyberte Procházení a v podokně navolte požadovanou kapitolu. Podobným způsobem (buď přímo z hlavní nabídky nebo pomocí nastavení programu) je také možné vybrat jiný z dostupných jazyků, nebo navolit zobrazení titulků.
TIP: Pokud se ztrácíte v nabídce všech možných tlačítek a nejste si jisti jejich významem, stačí na tlačítko umístit ukazatel myši – tím se zobrazí bublinová nápověda s názvem tlačítka a případně také krátkým popisem funkce.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře