17.  12.  2008    Windows Vista

Jak na sdílení složky v síti

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Domácí servery stále nejsou nejlevnější, a tak často sdílíme data napříč jednotlivými počítači. Jak správně nastavit možnosti přístupu?

Pokud máte doma více počítačů propojených do sítě, pak se vám může hodit možnost sdílet složku ve vašem počítači s ostatními uživateli v síti. Nejdříve je ale třeba sdílení povolit. Ve Windows Vista napište do vyhledávacího políčka Centrum sítí a stiskněte Enter. V Centru sítí a sdílení zapněte Sdílení souborů. Pokud budete chtít sdílení chránit heslem, nastavte jej pod položkou Sdílení chráněné heslem.

obr1.jpg

Zároveň k tomu povolte účet Guest, aby se k vašemu počítači mohli připojovat další uživatelé. Ve Windows Vista v nabídce Start napište uživatel a poté klepněte na položku Uživatelské účty. Klepněte na Spravovat jiný účet a poté na Guest a dále na Zapnout.

obr2.jpg

Nyní přichází na řadu samotné sdílení složky:

  1. Spusťte Průzkumníka nebo jiného souborového správce a vyhledejte složku, kterou chcete sdílet.
  2. Klepněte na ni pravým tlačítkem a v místní nabídce zvolte Sdílet.
  3. V dialogu Sdílení souborů klepněte na šipku u textového pole a zvolte Everyone, pokud nechcete přístup ke složce omezit na jednoho uživatele. Případně vyberte uživatele počítače, kteří budou moci ze sítě ke složce přistoupit. Poté stiskněte tlačítko Přidat.

obr3.jpg

  1. V seznamu uživatelů, klepněte u položky Everyone na Čtenář, pokud budete chtít uživateli přiřadit jiná práva. Čtenář znamená, že uživatel bude moci ze složky pouze číst, Přispěvatel znamená, že bude moci i zapisovat (tedy nahrávat soubory do složky).

obr4.jpg

  1. Nakonec stiskněte tlačítko Sdílet a složka se začne sdílet. Což znamená, že k ní budou moci přistupovat uživatelé i s jiných počítačů v síti.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Sdílení v síti SpeedyxXx 6.  5.  2009 1:35
Aj tak som nepochopil godzila 25.  12.  2008 7:49
Přidat příspěvek Zobrazit vše