13.  12.  2005    Internet

Jak na vlastní fotoalbum na internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte plno fotografií, o které se chcete podělit se známými, aniž byste jim zahltili e-mailové schránky, můžete k tomu použít třeba službu Album.cz . Můžete jednoduše nahrát obrázky na web a ostatním uživatelům jen poslat odkaz, kde mají fotografie hledat.

1Přejděte na stránky www.album.cz a v rámečku Přihlášení zadejte své uživatelské jméno, heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit se.
2Jestliže uživatelské jméno a heslo nemáte, stiskněte odkaz Registrace. Tím se spustí průvodce, ve kterém do daných kolonek vepište požadované údaje (jméno a příjmení, e-mail, uživatelské jméno a heslo) a do další obrazovky přejděte klepnutím na tlačítko Pokračovat. 3Zde vyberte zatržením, zda si přejete ve svém účtu založit ukázkové album, chcete, aby si vás mohli uživatelé vyhledat podle e-mailu či požadujete dostávat novinky na svůj e-mail. Klepněte na tlačítko Pokračovat a v následující obrazovce stiskněte Pokračovat s AlbumFree. 4Zobrazí se úvodní obrazovka vašeho účtu. V pravé části stránky naleznete seznam vytvořených alb, v levém sloupci nabídku možností, které je možné provést. 5Klepnutím na album dojde k jeho otevření. Pro změnu nastavení alba stiskněte v jeho dolní části ikonu Nastavení alba, pro zobrazení příspěvků v knize návštěv tlačítko Návštěvní kniha a pro jeho odstranění tlačítko Smazání alba. 6Pro přidání nového alba klepněte v horní části stránky na odkaz Založit album. Do zobrazených kolonek zadejte název alba a případně i jeho popis. V části Zabezpečení alba zvolte, zda se jedná o veřejné album, neveřejné album (v tom případě vepište do kolonek níže přístupové heslo) či soukromé album. V dolní části stránky nastavte řazení obrázků v albu a stiskněte tlačítko Odeslat. 7Zobrazí se stránka s informací o úspěšném vytvoření nového alba a adresou, na níž je album k dispozici (adresa by měla být ve tvaru uzivatelskejmeno.album.cz/nazev). V části Vložte fotografie vyberte požadovaný počet políček pro vložení a stiskněte Nastavit. 8U každého políčka stiskněte tlačítko Procházet, vyberte požadovaný obrázek (ve formátu JPEG), který chcete nahrát a stiskněte Otevřít. Dále nezapomeňte vyplnit políčko Název fotografie. Nahrání obrázků na server zahájíte stisknutím tlačítka Odeslat. Po načtení souborů se zobrazí hlášení o vložení obrázků do systému. Chcete-li v nahrávání pokračovat, opět vyplňte sekci Vložte fotografie a stiskněte Odeslat. 9Pro zobrazení daného alba stačí do prohlížeče zadat požadovanou adresu (v tomto případě novakkarel.album.cz/jak-na-pocitac) – tím se buď ihned zobrazí obsah alba, nebo v případě, že je album nastaveno jako neveřejné, se otevře dialog pro zadání hesla. Jestliže je album nastaveno jako soukromé, zobrazí systém hlášení, že dané album neexistuje (pro jeho zobrazení se musíte přihlásit k systému pod svým uživatelským jménem a heslem).
TIP: Pro rychlejší vyhledání správného alba stačí do kolonky Hledat, kterou naleznete v pravé horní části úvodní stránky, zadat požadovaný výraz a stisknout tlačítko Hledat. Tím se zobrazí okno podrobnějšího vyhledávání, kde můžete vyhledávání upřesnit, nebo přejít na obrázky, které odpovídají zadání.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře