16.  12.  2010    Windows 7  |  Windows Vista

Jak nahrát film nebo seriál ve Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ve Windows můžete najít Media Center, které zprostředkovává i přehrávání televizního vysílání. Jak nahrát pořad s pomocí interaktivního programu pro pozdější přehrání?

Jakmile máte televizní tuner správně připojen a nainstalované jeho ovladače, můžete s ním ve Windows Media Center začít pracovat. V hlavní nabídce nejprve zvolte možnost Nastavit živé televizní vysílání, kterou najdete ve skupině Televize. Spustí se tím jednoduchý průvodce, který vám se všemi kroky rychle pomůže. Po nalezení dostupných kanálů prostřednictvím automatického průvodce vám je Windows Media Center zpřístupní prostřednictvím sekce Televize v hlavní nabídce. Následujte zde možnost Živé vysílání, automaticky se tak spustí vysílání první stanice v seznamu nalezených.

Pokud během přehrávání klepnete levým tlačítkem myši na tlačítko pro zastavení, dojde k ukončení vysílání a zobrazení přehledu aktuálního programu. Z této nabídky získáte nejen přehled o plánovaných programech, ale také můžete spustit přehrávání jiné stanice klepnutím na název pořadu, který na ní aktuálně běží. Pořady můžete díky interaktivnímu televiznímu programu také nahrávat, poslouží vám k tomu speciální zabudovaná funkce Windows Media Center. Postupujte takto:

  1. Na nalezený pořad (který můžete najít buď listováním, nebo pomocí popsaného vyhledávání) klepněte pravým tlačítkem myši.
  2. Z nabídky zvolte možnost Nahrát.
  3. Pořad se nahraje, jakmile se bude vysílat. Počítač byste neměli vypínat, ale nechat pouze přepnout do reřimu spánku nebo úsporného režimu. Windows Media Center v pravý čas počítač probudí a pořad nahraje na pevný disk.
011.png
Ukázka interaktivního televizního programu Windows Media Center

Pro pozdější přehrání automaticky nahraného pořadu v hlavní nabídce Windows Media Center postupujte takto:

  1. Otevřete nabídku Televize .
  2. Následujte možnost Nahrané televizní pořady.
  3. Zde pak již ze seznamu zvolte odpovídající záznam a klepnutím levým tlačítkem myši jej spusťte.

 
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře