13.  4.  2006   

Jak nainstalovat program ICQ pro komunikaci

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Mezi uživateli, kteří jsou připojeni k internetu, je velice populární program ICQ, pomocí něhož se dá velice snadno komunikovat s ostatními uživateli. Podle ikonky u jména uživatele v seznamu kontaktů jednoduše zjistíte, zda je uživatel připojený k internetu, zda má náladu si popovídat nebo zda zrovna pracuje a nepřeje si být rušen. Chcete ICQ používat také?

1Spusťte Internet Explorer a přejděte na adresu www.zive.cz/soubory. Do políčka Hledej výraz zadejte ICQ a stiskněte tlačítko Hledej výraz. 2V seznamu programů klepněte na odkaz ICQ v5.04 build 2321. Otevře se okno Stažení souboru, kde stiskněte tlačítko Uložit, vyhledejte složku, do které chcete soubor uložit, a klepněte na Uložit. 3Na stáhnutý program icq_5_04_b2321.exe poklepejte levým tlačítkem myši. Spustí se jednoduchý průvodce, který vás instalací ICQ provede. Pokud program instalujete na domácí počítač, vyberte položku By me a stiskněte tlačítko Next. 4Po odsouhlasení licenční smlouvy se zahájí instalace programu. Po jejím dokončení se zobrazí přihlašovací okno, kde zadejte vaše registrační číslo ICQ a heslo. Pokud ještě u služby ICQ zaregistrováni nejste, stiskněte tlačítko Get an ICQ Number a ve zobrazeném okně klepnutím na Next odsouhlaste zobrazenou licenční smlouvu. 5Do políčka Nickname zadejte přezdívku, která se bude zobrazovat ostatním uživatelům, a do políček v dolní části okna heslo. To se pro kontrolu správnosti zadání vpisuje dvakrát. Po stisknutí tlačítka Next se zobrazí další okno, kde o sobě můžete uvést bližší informace – pohlaví, datum narození, ovládané jazyky a další. Tyto údaje však nejsou povinné a záleží jen na vás, jestli je vyplníte. 6V posledním okně instalátor zobrazí speciální registrační číslo ICQ (ICQ UIN), které vám bylo přiděleno. Toto identifikační číslo slouží spolu s heslem k přihlašování ke službě ICQ, proto si jej někam dobře poznamenejte. 7Stisknutím tlačítka Next se otevře okno, kde si zatrhnutím určité položky můžete aktivovat některé služby. Klepnutím na tlačítko Start dojde ke spuštění programu ICQ.
TIP: Velikost instalačního programu ICQ je necelých 4,5 megabajtů a i při nejpomalejším připojení pomocí telefonní linky a modemu nebo technologie GPRS jej stáhnete do dvaceti minut.
TIP: Jak si do seznamu kontaktů přidat vaše kamarády? Jak zjistit, kdy jsou připojeni k internetu? Jak s nimi komunikovat? To vše se dozvíte v časopise JNP 21/04.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Sms zdarma petra 30.  5.  2012 8:06
Přidat příspěvek Zobrazit vše