31.  10.  2005    Ostatní

Jak nainstalovat program IrfanView

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud si na počítači často prohlížíte obrázky, určitě si nainstalujte program IrfanView . Jedná se o kvalitní a uživateli oblíbený prohlížeč obrázků , který vyniká zejména svou rychlostí a velkým množstvím podporovaných formátů. Navíc má dva další podstatné plusy – je lokalizován do českého jazyka a je zdarma .

1Prohlížeč IrfanView si můžete jednoduše nainstalovat z cédéčka JNP 3/05. Do mechaniky vložte CD JNP 3/05, otevřete sekci Programy a na odkaz IrfanView 3.95 klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nové dialogové okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 2V úvodním okně vyberte, zda si přejete vytvořit zástupce pro spuštění IrfanView na ploše nebo v nabídce Start, a klepněte na položku For all users. Pokud si do systému nechcete nainstalovat doplněk eBay, klepněte v sekci eBay options na tlačítko Uncheck all. Stiskněte tlačítko Další. 3Zobrazí se seznam podporovaných formátů, v němž označte takové typy souborů, které si přejete otevírat pomocí programu IrfanView. Pro vybrání všech obrázků stiskněte tlačítko Images only, chcete-li označit všechny položky v seznamu, klepněte na Select all. 4Stisknutím tlačítka Další se zobrazí upozornění, že se chystáte vybrané typy souborů přiřadit k programu IrfanView. Pro potvrzení tohoto nastavení stiskněte tlačítko Ano. Klepnutím na tlačítko Done dokončete průvodce. 5IrfanView spustíte poklepáním na ikonu IrfanView na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, IrfanView, IrfanView 3.95. 6IrfanView ve výchozím nastavení podporuje angličtinu a němčinu, pro snadnější práci s programem si do něj však můžete nainstalovat i češtinu. Instalační program naleznete také na CD JNP 3/05 na záložce Programy. 7Na názvu programu poklepejte levým tlačítkem myši a zvolte Uložit. Poté vyberte složku s jazyky programu IrfanView, typicky C:\Program Files\IrfanView\Languages a potvrďte Uložit. Poté spusťte program IrfanView a v nabídce Options, Change language klepněte na název souboru Czech.dll a potvrďte tlačítkem OK.
TIP: Pokud nemáte CD JNP 3/05 k dispozici, stáhněte si program IrfanView například ze serveru Stahuj.cz.
TIP: Chcete-li se dozvědět bližší informace o všech funkcích programu IrfanView, můžete vyzkoušet výborně zpracovanou nápovědu. Stačí otevřít nabídku Nápověda, Nápověda programu IrfanView nebo stisknout klávesu F1. Jedinou vadou na kráse je, že nápověda není lokalizována do českého jazyka.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře