7.  1.  2009    Internet

Jak najít a stáhnout nejnovější seriály

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

České televizní stanice pochopitelně mají zpoždění, a tak řada uživatelů hledá dřívější vydání seriálových model. Jak na to?

Seriály americké provenience většinou nejsou dostupné v českých teleizích, až na výjimky jako je Prison Break, Heroes či Lost. Jejich kvalita je ovšem degradována nekvalitním dabingem. Jiné seriály, jako například Dexter, v českých televizích nenajdete vůbec. Ukážeme vám ale, jak se k originálům seriálů vysílaným nejen v USA dostat.

1. Kde hledat informace o seriálech

Prvním krokem je hledání seriálu, který by vás mohl zajímat. Když pomineme aktuální trháky, jako jsou právě Heores, Prison Break či Dexter, které trhají žebříčky sledovanosti, můžete hledat také dříve vysílané, nebo méně známé seriály. Jejich seznam najdete třeba na Wikipedii, Seznamu neboSeriálové liště.

2. Jak se dozvědět o seriálu více

Jestliže se chcete dozvědět o seriálu více, přečíst si recenze, nebo zjistit hodnocení, pak navštivte Česko-Slovenskou filmovou databázi na adrese www.csfd.cz.

obr1.jpg
Informace o seriálu na webu CSFD.cz

3. Jak stáhnout jednotlivé díly

Seriály lze stahovat dvěma hlavními způsoby: buď ze souborových serverů jako je Rapidshare, nebo v síti BitTorrent pomocí některého z klientů této sítě. Nejjednodušší způsob je najít si video přímo na serverech, například www.uloz.to nebo rapidshare-search-engine.com.

obr2.jpg
Prohledání českého webu Uloz.to

Přímé linky na díly seriálů můžete nalézt také na specializovaných fórech seriálů. Stačí do Googlu zadat název seriálu a většinou najdete mezi prvními výsledky hledání odkazy na české stránky těchto seriálů, kde najdete linky na file servery. Příkladem může být například dotaz dexter rapidshare.com.

4. Kde stáhnout titulky

Posledním krokem před zhlédnutím seriálu jsou titulky. Pokud existují, tak je prakticky zaručeně najdete na adrese www.titulky.com. Titulky hledejte v následujícím tvaru:

Název_seriálu sXXeXX

Kde písmena XX nahraďte za číslo série, respektive epizody. Neboť se na Internetu často vyskytuje několik verzí, je třeba se ujistit, že titulky patří k té vaší. Označení najdete v názvu souboru nebo jej zjistíte podle velikosti souboru.

obr4.jpg 
Vyhledání titulků k dvanácté epizodě seriálu Dexter z druhé sérieX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Platny plny ucet www.rapidshare.com laboum 15.  1.  2009 19:33
Přidat příspěvek Zobrazit vše