8.  3.  2011    Ostatní

Jak naladit Prima LOVE (nejen) v počítači

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Dnes startuje nový kanál pro ženy Prima LOVE. Po televizích TV Prima a Prima COOL jde v pořadí o třetí kanál společnosti FTV Prima.

Vysílání Prima LOVE odstartovalo v 6:00 hodin ráno blokem regionálního vysílání televizí, které se sem přesouvá z kanálu Prima COOL.  Nový kanál bude vysílat ve všední dny od 8:00 hodiny do cca půlnoci, v sobotu a neděli zahájí vysílání kolem 10. hodiny dopoledne.

Prima LOVE má i svůj facebookový profil a také webové stánky. Tvář a grafickou podobu televize Prima LOVE připravilo – tak jako v případě Prima COOL – grafické studio Oficina spolu s interním týmem on-air promotion.

Jak naladit TV v počítači?

Pokud používáte pro přehrávání televizního vysílání výchozí Media Center, můžete přidání nové stanice provést nejrychleji novým proskenováním dostupných stanic. Jakmile máte televizní tuner správně připojen a nainstalované jeho ovladače, můžete s ním ve Windows Media Center začít pracovat. V hlavní nabídce nejprve zvolte možnost Nastavit živé televizní vysílání, kterou najdete ve skupině Televize.

Spustí se tím jednoduchý průvodce, který vám se všemi kroky rychle pomůže. Pro sledování televizního vysílání je zapotřebí, abyste měli připojen také anténní vstup, ať už z dodávané pokojové anténky přímo k tuneru, nebo například prostřednictvím rozvodu přes koaxiální kabel. Jen tak může dojít ke správnému naladění všech stanic a získání dalších důležitých informací.

008.png
Potvrzení oblasti pro rozpoznání televizních stanic

V úvodním dialogu průvodce, který je zachycen na obrázku, potvrďte vybranou oblast, tedy Českou republiku. Zvolte tak možnost Ano, tato oblast má být použita pro televizní stanice a pokračujte stisknutím tlačítka Další. Poté zadejte poštovní směrovací číslo, na jehož základě Windows Media Center získají přehled dostupného vysílání a pokračujte stisknutím tlačítka Další.

Potvrďte licenční ujednání zaškrtnutím možnosti Souhlasím, Windows pak prostřednictvím Windows Media Center automaticky provedou základní nastavení. Jednou ze součástí nastavení je i stažení aktuálního televizního programu, okamžitě po skončení této úvodní konfigurace tak máte kompletní přehled o nadcházejícím televizním vysílání na delší dobu dopředu.

Po nalezení dostupných kanálů prostřednictvím automatického průvodce vám je Windows Media Center zpřístupní prostřednictvím sekce Televize v hlavní nabídce. Následujte zde možnost Živé vysílání, automaticky se tak spustí vysílání první stanice v seznamu nalezených - nebude mezi nimi chybět ani Prima LOVE.

Prima LOVE v televizi

Prima LOVE je divákům dostupná v rámci multiplexu 3 DVB-T (kanál 59 – 778 MHz), kabelové síti UPC Česká republika i satelitního vysílání. Pro příjem nového kanálu prostřednictvím pozemního digitálního vysílání budete potřebovat televizi, která umožňuje příjem DVB-T nebo set top box. Pro přidání kanálu si proto nezapomeňte zaktualizovat seznam dostupných kanálů.

V multiplexu 3, který provozuje společnost Czech Digital Group, vysílá v současnosti například Public TV, v minulosti pak hudební stanice Óčko a zpravodajská Z1. Pokud tedy přijímáte Public TV půjde vám Prima LOVE naladit také. Smůlu mají především uživatelé na severní a východní Moravě. Podrobnější mapy pokrytí najdete zde.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Prosím oradu,jak naladit Prima Love na počítači nebo na satelitu. kučera 3.  5.  2011 11:27
Přidat příspěvek Zobrazit vše