20.  11.  2006    Windows XP

Jak nastavit připojení k internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Používáte operační systém Windows 98 a chtěli byste si čas od času zasurfovat na vlnách internetu? Pokud je ve vašem počítači nainstalovaný modem a máte jej správně zapojený do telefonní přípojky, stačí už jen v systému vytvořit připojení k internetu.

1Klepněte na tlačítko Start, Nastavení, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Možnosti internetu. Přejděte na kartu Připojení a stiskněte tlačítko Instalace. 2Spustí se jednoduchý průvodce, který vás instalací nového připojení provede. V úvodní obrazovce vyberte možnost Připojení k síti internet chci nastavit ručně a stiskněte tlačítko Další. 3Zvolte možnost Připojuji se prostřednictvím telefonní linky a modemu a v následujícím okně z nabídky vyberte modem, který si přejete pro vytvářené připojení používat. Stiskněte tlačítko Další. 4Zrušte zatržení u položky Vytáčet pomocí směrového čísla země a oblasti a do políčka telefonní číslo vepište 971 200 111. Klepnutím na tlačítko Další se přesuňte do následující obrazovky. 5Do políček Uživatelské jméno a Heslo vepište volny. Stisknutím tlačítka Další zobrazíte další okno, kde do políčka Název připojení zadejte Připojení k Volný.cz a stiskněte Další. 6V okně Vytvořte poštovní účet sítě internet zvolte možnost Ne a klepněte na tlačítko Další. Ve finální obrazovce zatrhněte políčko Chcete-li se k síti Internet připojit nyní, zaškrtněte toto políčko a klepněte na tlačítko Dokončit a stiskněte tlačítko Dokončit. 7Zobrazí se dialog Telefonické připojení pro vytočení telefonního čísla poskytovatele Volný.cz a následnému připojení k internetu. Ke zobrazení tohoto okna by mělo dojít i při spuštění prohlížeče Internet Explorer. 8V okně zkontrolujte název vybraného připojení, zadané uživatelské jméno a to, zda je vyplněné políčko Heslo (zadaný řetězec je pro vyšší bezpečnost nahrazen hvězdičkami). Pro zahájení vytáčení stiskněte Připojit. 9Po stisknutí tlačítka Připojit zkontrolujte vytáčené telefonní číslo, které se zobrazí v políčku v dolní části okna. Jestliže se zde objeví jiné číslo než 971 200 111, vytáčení stisknutím Storno ukončete a s podezřením na přítomnost škodlivého softwaru se obraťte na zkušenějšího známého. 10Je-li číslo v pořádku, mělo by do minuty dojít k připojení vašeho počítače k internetu, o čemž jste informováni ikonkou v Oznamovací oblasti. Pro odpojení od internetu klepněte na ikonu Připojení pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Odpojit.
TIP: Jako ochranu proti nechtěné změně vytáčeného telefonního čísla vám doporučujeme nainstalovat speciální nástroj, který se označuje jako antidialer. Vyzkoušejte například Volný internet alarm ze stránek internet.volny.cz/anti-dialer.
TIP: Dialog pro připojení k internetu můžete zobrazit také tak, že otevřete složku Tento počítač, Telefonické připojení sítě a poklepete na požadované připojení, které si přejete použít. Podobně jako v předchozím případě nezapomeňte zkontrolovat uživatelské jméno, heslo a vytáčené telefonní číslo.
TIP: Chcete zrychlit načítání webových stránek? Nainstalujte si Volný internet akcelerátor – bližší informace naleznete na adrese internet.volny.cz/akcelerator.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře