13.  9.  2006   

Jak ochránit lépe systém před spywarem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud jste si do počítače podle návodu z JNP 10/05 nainstalovali program Microsoft AntiSpyware , určitě vás při jeho spuštění zaujala nastavení, která tento nástroj nabízí. V tomto návodu vám ukážeme několik zajímavých možností, které vám při boji se spywarem určitě pomohou.

1Z nabídky Start, Všechny programy, Microsoft AntiSpyware nebo poklepáním na ikonu v Oznamovací oblasti spusťte program Microsoft AntiSpyware. Pokud jste připojeni k internetu, přejděte do nabídky File, Check for updates, čímž dojde ke stažení nejnovějších aktualizací. 2Abyste aktualizaci nemuseli provádět ručně, otevřete nabídku Options a zvolte možnost Settings. Ve zobrazeném okně klepněte na ikonu AutoUpdater a v pravém podokně zatrhněte všechny tři předvolby. 3Z nabídky Check for updates zvolte vhodnou dobu pro automatickou aktualizaci programu. Pokud si přejete aktualizaci provádět denně ve 21 hodin, proveďte nastavení podle obrázku. Nezapomeňte, že v danou dobu by měl být počítač zapnutý a připojený k internetu. 4Klepněte na ikonu Real-time Protection a volby v pravém podokně nastavte podobně jako na obrázku. Tím zajistíte automatický start programu a ochranu počítače před spywarem hned při spuštění operačního systému. Pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko Save. 5V pravé části okna programu klepněte na ikonu Advanced Tools a ve zobrazeném seznamu System Tools zvolte možnost System Explorers. V nabídce v levé části okna klepněte na položku Applications, Downloaded ActiveX. 6Zobrazí se seznam nainstalovaných prvků ActiveX. Po klepnutí na určitou položku se v pravé části okna objeví bližší informace. Podle ikonky v levé části názvu můžete zjistit, zda se jedná o známou položku, neznámou položku nebo o problémový prvek. Jestliže si určitou položku přejete zablokovat, vyberte ji klepnutím myší a v dolní části okna stiskněte tlačítko Block this ActiveX. 7Chcete-li zobrazit seznam všech programů, které se spouštějí při načítání operačního systému, přejděte do nabídky Applications, Startup Programs. Podobně jako v předchozím případě se klepnutím na vybraný program zobrazí v pravém podokně bližší informace. Jestliže chcete automatické spuštění daného programu zakázat, stiskněte tlačítko Block this startup program. 8Jestliže vám nějaký program v prohlížeči změnil některou výchozí adresu (například domovských stránek, vyhledávacího serveru atd.), můžete dané nastavení jednoduše změnit pomocí modulu Browser Restore. V pravé části okna klepněte na Advanced Tools a stiskněte tlačítko Browser Restore. 9V seznamu vyhledejte položku, jejíž nastavení si přejete změnit. Vpravo se zobrazí informace o aktuálním stavu a adrese, která se nastaví po stisknutí tlačítka Restore this setting now. Chcete-li uvedenou adresu změnit, klepněte na odkaz Change restore setting to a new URL, požadovanou adresu zadejte do zobrazeného políčka a stiskněte tlačítko OK.
TIP: Zdá se vám program Microsoft AntiSpyware moc složitý? Zapněte si v něm režim pro začínající uživatele – otevřete nabídku Options, Settings a klepněte na ikonu General. U položky User modes zvolte možnost Novice User a stiskněte tlačítko Save.
TIP: Program Microsoft AntiSpyware naleznete na CD JNP 10/05 a CD JNP 12/05. Stáhnout si jej také můžete ze stránek download.microsoft.com.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře