16.  8.  2011    Windows 7

Jak odinstalovat Internet Explorer 9?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Možná se i vám stalo, že byl původní Internet Explorer 8 bez vašeho výslovného přání nahrazen novou, tedy devátou verzí. Jak na opravu a odebrání nežádoucí aktualizace?

Pokud máte nastavené automatické vyhledání, stažení a instalaci aktualizací systému Windows, můžete se při některém restartu Windows setkat s nečekanou změnou – Internet Explorer 8 bude automaticky nahrazen novou verzí Internet Explorer 9. Aktualizace se zpracuje se všemi ostatními, a tak není možné ji výslovně přeskočit podle výchozího nastavení Windows.

Internet Explorer 9 po instalaci v rámci pravidelných aktualizací nenajdete v klasickém seznamu aplikací, jež by bylo možné z Ovládacích panelů snadno odstranit. Stejně tak v nabídce Start není k dispozici odinstalátor, který by změnu vrátil zpátky, musíte tedy využít speciální sekce s možností odebrání aktualizací:

 1. Otevřete Ovládací panely a následujte možnost Odinstalovat program.
 2. Klepněte na odkaz Zobrazit nainstalované aktualizace v levémhorním rohu nově otevřeného okna.
  zobrazit.png
  Možnost zobrazení dostupných aktualizací
 3. Zobrazte obsah sekce Microsoft Windows, která sdružuje jednotlivé aktualizace, jež se týkají přímo operačního systému.
  akt.png
  Přehled nainstalovaných aktualizací v Ovládacích panelech
 4. Nalistujte položku Windows Internet Explorer 9 a poklepáním na ni levým tlačítkem myši spusťte specializovaný odinstalátor.
 5. Pro dokončení odebrání aktualizace s Internet Explorerem 9 restartujte počítač, nyní již budete mít zpět Internet Explorer 8.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

protože stojí za h.vno! Michal 10.  11.  2011 19:08
proč? honza 19.  8.  2011 21:12
Přidat příspěvek Zobrazit vše