16.  8.  2010    Outlook

Jak odložit odeslání e-mailů v Outlooku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Dejte sbohem zapomenutým přílohám nebo nevyplněným předmětům zprávy. Poradíme vám, jak pozdržet odeslání v Outlooku, abyste chybu mohli včas napravit.

Také se vám tu a tam stane, že opomenete přiložit k e-mailové zprávě slibovanou přílohu? Nebo snad po několika okamžicích po odeslání zprávy zjistíte, že jste do ní jednu z myšlenek zapomněli napsat? Pak jistě uvítáte následující postup, jak v Outlooku nastavit prodlevu mezi stiskem tlačítka Odeslat a skutečným odesláním zprávy. Lze si tak jednoduše vytvořit určitý časový interval po odeslání e-mailu, kdy je ještě možné napravit jeho případné nedostatky. Tímto intervalem budou ovlivněny veškeré odchozí zprávy, nenastavujte tedy příliš velkou hodnotu zpoždění, aby zprávy, které chcete odeslat ihned, odcházely v rozumném časovém horizontu.

 1. Spusťte Outlook a v horní liště otevřete nabídku Nástroje, z nabízených možností zvolte položku Pravidla a oznámení.
 2. V nově otevřeném okně klepně na záložku Pravidla e-mailu. Zde stiskněte tlačítko Nové pravidlo. Otevře se nové okno rozdělené na několik sekcí.
 3. Vyberte si sekci s názvem Vytvořit zcela nové pravidlo, zde klepněte na položku Kontrolovat zprávy po odeslání a pokračujte stiskem tlačítka Další.
  kontrolovat-po-odeslani.png
  Základní možnosti průvodce vytvořením nového pravidla
 4. V dalším kroku jste průvodcem vyzváni v dialogu Které podmínky chcete kontrolovat? azaškrtnutí příslušných voleb. V tomto okně nic nenastavujte a stiskněte rovnou tlačítko Další. Výzvu, zda opravdu chcete použít pravidlo na všechny položky odesílané zprávy, potvrďte tlačítkem Ano.
 5. V dialogu Co chcete se zprávou provést? zvolte a zaškrtněte za akci poslední možnost v nabídce horního podokna Pozdržet doručení o počet minut.
 6. V dolním podokně se objeví informace o tom, které pravidlo se má použít po odeslání zprávy. Klepněte na modře zvýrazněné slovo počet, objeví se malé okno, ve kterém zadejte délku prodlevy odesílaných zpráv v minutách a potvrďte OK. Místo slova počet se v dolním podokně objeví hodnota o kolik minut se má pozdržet odeslání (doručení) zprávy. Pokračujte stiskem tlačítka Další.
  pocet.png
  Nastavení prodlevy při odeslání zprávy
 7. V závěrečném okně jste vyzváni k pojmenování pravidla a nastavení jeho možností. Ponechte zaškrtnutou volbu Zapnout toto pravidlo a stiskněte tlačítko Dokončit. Celý průvodce se uzavře až po odsouhlasení informačního okna..
 8. Odchozí zprávy od této chvíle budou čekat ve složce Pošta k odeslání, dokud neuplyne stanovený čas.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: ne Janke 22.  8.  2010 14:20
ne Miloš 21.  8.  2010 17:56
Hezké Ansko 21.  8.  2010 10:14
Přidat příspěvek Zobrazit vše