25.  10.  2005    Windows XP

Jak odstranit historii práce na vašem počítači

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Při práci na počítači po sobě zanecháváte stopy v podobě seznamu prohlížených webových stránek nebo dokumentů, se kterými jste pracovali naposledy. Poměrně snadné je také zjistit uživatelská jména a hesla, která si pamatuje Internet Explorer. Jak v případě potřeby tyto informace vymazat?

1První nabídkou, kterou může být vhodné promazat, je seznam dokumentů, se kterými jste pracovali naposledy. Tento seznam naleznete v nabídce Start, Dokumenty. 2Pro jeho vymazání klepněte na volné místo na hlavním panelu pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Vlastnosti. V otevřeném dialogu přejděte na kartu Programy v nabídce Start a v části Nabídka Dokumenty klepněte na tlačítko Vymazat. 3Vymazat také můžete seznam naposledy prohlížených internetových stránek. Klepněte na tlačítko Start, Nastavení, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Možnosti internetu. Na kartě Obecné stiskněte tlačítko Vymazat historii a zobrazený dialog potvrďte klepnutím na Ano. 4Pokud byste z nabídky Historie chtěli odstranit jen některé položky bez toho, aby došlo k úplnému vymazání seznamu, spusťte prohlížeč Internet Explorer a stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + H. 5V levé části okna prohlížeče se zobrazí panel Historie, kde na vybranou položku klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Odstranit. 6Některým uživatelům se určitě bude hodit způsob, jak vymazat údaje uložené pomocí funkce Automatické dokončování. V okně Internet – vlastnosti zobrazte kartu Obsah a v části Osobní informace stiskněte tlačítko Automatické dokončování. Otevře se nové okno, kde v části Používat funkci automatického dokončování pro můžete nastavení této funkce upřesnit. 7Chcete-li vymazat všechny údaje, které jste zadali na webových stránkách (například do vyhledávačů), stiskněte tlačítko Vymazat formuláře. V případě, že požadujete odstranit všechna zapamatovaná uživatelská jména a hesla, klepněte na tlačítko Vymazat hesla. V obou případech se před vymazáním zobrazí dialogové okno, které potvrďte klepnutím na tlačítko OK.
TIP: Nastavení je popsáno pro počítače s operačním systémem Windows 98 a nainstalovaným prohlížečem Internet Explorer 6. Na počítačích s jinou verzí tohoto internetového prohlížeče se některé postupy mohou mírně lišit.
TIP: Toto nastavení je vhodné provést zejména v případě, kdy nepracujete na osobním, ale na veřejném počítači (například v internetové kavárně).X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře