22.  6.  2011    Vyzkoušejte  |  Ostatní

Jak odstranit nesmazatelný soubor? Známe fintu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete smazat soubor či složku a systém vám to z různých důvodů nedovolí? Pomocí jednoduchého nástroje se prosadíte. Seznamte se s programem IObit Unlocker.

Některých souborů chráněných proti smazání nebo zablokovaných jinými programy či samotným systémem je problém se zbavit. Na jednu stranu tím dochází k ochraně před smazáním důležitých souborů, nicméně občas jsou některá data nesmazatelná zbytečně či např. chybou při odinstalování softwaru, který je využíval. V tuto chvíli nastupuje na scénu kompaktní a bezplatný nástroj IObit Unlocker.

Integrace do kontextové nabídky

IObit Unlocker je ze své podstaty vždy připraveným a účinným pomocníkem pouze pro jeden konkrétní úkol. Neotravuje vás tak žádným zbytečným nastavováním, úpravami či složitým ovládáním. Naopak, program se integruje do kontextového menu ve správci souborů či obyčejného okna, takže kliknutím pravým tlačítkem myši na vybraný soubor nebo složku dojde k zobrazení řádku IObit Unlocker.

Po kliknutí na něj bude zvolený soubor přesunut do hlavního okna aplikace, které se tímto otevře. Postupovat ovšem můžete i opačně, kdy otevřete nejprve program a do jeho okna pak myší přetáhnete vybrané položky, popř. vyberete rovnou v rámci prostředí aplikace. Jakmile je v okně přítomný nějaký soubor, nabídne vám aplikace ovládací prvky pro další postup.

sshot-2.png
Hlavní okno programu IObit Unlocker

Odemknout i vymazat

Hlavní okno programu obsahuje seznam vkládaných položek a jedno tlačítko pro provedení zvoleného úkonu. Tím může být pouhé odemknutí, nebo se tato akce pojí s nějakou další v kombinaci. Jedná se o smazání, přejmenování, přesunutí i kopírování. To vše jsou činnosti, které mohou být různým způsobem zakázány, a právě IObit Unlocker si s tím poradí.

Program nabízí ještě jednu funkci. Tou je tzv. Forced Mode, který je možné aktivovat zaškrtnutím příslušného políčka. Aktivováním tohoto módu dojde k vypnutí všech souvisejících běžících procesů, které jinak mohou smazání (či jinou úpravu) dat úspěšně blokovat. Pokud tedy běžná metoda odemčení nepomáhá, Forced Mode by už slavit úspěch měl.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 62

Poslední komentáře Komentáře

Nefunguje Chris 22.  9.  2017 9:24
Re: nefunguje böda 31.  7.  2016 18:48
Re: nefunguje Jarda025 16.  4.  2016 14:21
nefunguje Klucik 6.  2.  2016 12:00
Re: proč ?? Gretka 15.  6.  2015 23:50
Přidat příspěvek Zobrazit vše