27.  12.  2011    Windows 7  |  Příkazový řádek

Jak opravit chybu Internal Error 2738?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Možná jste se i vy někdy setkali s chybnou instalací, která neúspěšně skončila chybovou hláškou Internal Error 2738. Poradíme vám, jak lze tento problém vyřešit.

Chybové hlášení Internal Error 2738 řadu uživatelů zaskočí, protože příliš nevypovídá o chybě, která nastala. Nepomůže ani restart systému nebo spuštění instalátoru s vyššími právy. Základem všech trablů je nesprávná registrace knihovny vbscript.dll, která se nachází v instalační složce Windows, podsložce system32.

Nejprve vyzkoušejte samotnou registraci knihovny prostřednictvím příkazového řádku. Spusťte jej s administrátorskými právy pomocí nabídky Start a vložte příkaz regsvr32 C:\Windows\System32\vbscript.dll. Zkuste dříve chybný instalátor spustit znovu, a jestliže se chybové hlášení Internal Error 2738 opět objeví, je zapotřebí drobná úprava registru.

regsvr.png
Registraci knihovny prostřednictvím příkazového řádku

Registrace může být původně provedena v registru v klíči HKEY_CURRENT_USER, odkud ji musíte vymazat. Spusťte tedy příkazem regedit výchozí systémový editor registru a smažte následující dvojici klíčů (existují-li oba):

  • HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\CLSID\{B54F3741-5B07-11CF-A4B0-00AA004A55E8}
  • HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\CLSID\{F414C260-6AC0-11CF-B6D1-00AA00BBBB58}

Nyní již po původně popsané registraci prostřednictvím příkazového řádku budou záznamy jen v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE a instalace v drtivé většině případů začne správně fungovat.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře