27.  11.  2009    Word

Jak opravit globální šablonu ve Wordu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Čas od času může dojít ke změně výchozího nastavení dokumentu Wordu, odpovídající volby však nelze dohledat. Jednou z cest k opravě je obnovení globální šablony.

Prostřednictvím našeho formuláře pro vaše nápady na rady a návody nám můžete posílat náměty, o čem byste si chtěli přečíst. Jedním ze čtenářských tipů se nedávno stal zajímavý problém: ve Wordu došlo zničehonic ke změně velikosti textového kurzoru na mnohem menší. Trable se týkaly všech otevíraných dokumentů a velikost nebylo možné změnit. Jak tedy na to?

Podobné problémy bývají způsobené změnou globální šablony, ať už chybou nebo úpravou některým z doplňků. Globální šablona pak tímto nastavením ovlivní všechny upravované dokumenty, které ji používají. Jestliže jste v globální šabloně sami neprováděli pokročilejší změny a chcete ji vrátit do původního stavu, postupujte i bez reinstalace Office tak, že nejprve v závislosti na systému a konfiguraci zjistíte její umístění:

  1. V levém horním rohu Wordu klepněte na tlačítko Office.
  2. Následujte příkaz Možnosti aplikace Word.
  3. Zvolte sekci Upřesnit.
  4. V pravé části stiskněte tlačítko Umístění souboru.
  5. Zobrazte cestu Uživatelské šablony. Například v nových Windows 7 je při výchozí instalaci Office touto cestou c:\Users\profil\AppData\Roaming\Microsoft\Šablony.
umisteni.png
Tlačítko pro zobrazení cest souborů se nachází v sekci Obecné

Nyní již pro smazání globální šablony stačí v Průzkumníkovi nebo jiném správci souborů otevřít tuto cestu a poté smazat soubor normal.dot, resp. normal.dotm. Pro úplný výpis je zapotřebí mít zapnuté zobrazení skrytých a systémových souborů. Šablona ve zmíněné cestě je Wordem načítána po spuštění – jakmile ji nenajde, obnoví ji podle výchozího nastavení. Takto lze vyřešit nejen původní problém s chybným zobrazením textového kurzoru, ale také další chyby. Nezapomínejte však, že se na původní hodnoty obnoví i všechna další nastavení, která byla v globální šabloně dříve provedena.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Hledání Normal.dot Josef 27.  11.  2009 22:43
Selfdestruction hrachovka 27.  11.  2009 8:57
Přidat příspěvek Zobrazit vše