26.  4.  2012    Windows 7

Jak opravit pravidlo firewallu Windows?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Mezi obrannými nástroji a možnostmi Windows najdete firewall, který se postupem času vyvinul v použitelnou součást pro filtrování komunikace. Jak na jeho použití a základní nastavení?

Mezi bezpečnostními funkcemi systému Windows 7 nechybí pokročilá konfigurace zahrnuté Brány firewall, již by však neměli používat zcela začínající uživatelé, kteří by mohli natropit víc neplechy než užitku. Pokud si přejete určit takto na první pohled skryté detaily, otevřete pokročilé rozhraní firewallu příkazem Start | Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Brána Windows Firewall | Upřesnit nastavení.

Díky detailnímu rozhraní firewallu, které jste právě zobrazili, můžete detailně nastavit pravidla komunikace pro nejrůznější aplikace. Snadno tak změníte i nastavení, které bylo provedeno dříve. Pro úpravu již existujícího pravidla postupujte následovně:

  1. V nabídce pokročilého rozhraní brány firewall zvolte dle potřeby buď položku Příchozí pravidla, nebo Odchozí pravidla, a to podle toho zda si přejete upřesnit možnosti komunikace, kdy aplikace funguje jako klient, nebo jako server.
  2. V prostředním seznamu vyberte pravidlo podle názvu aplikace dvojitým poklepáním levým tlačítkem myši, čímž se otevře nový dialog.
  3. Na záložce Protokoly a porty nyní zvolte požadovaný protokol a porty, které mají být povolené. Změny uveďte v platnost stisknutím tlačítka OK.
fw.png
Hlavní okno pokročilého rozhraní firewallu Windows

Komunikační pravidla jednotlivých aplikací v Bráně firewall můžete omezit pouze pro spojení s určitými počítači – této možnosti využijte v případě, kdy důvěřujete jen některým počítačům v místní síti apod. Pro takovéto omezení v nastavení firewallu u dané aplikace nalistujte záložku Počítače a pomocí sekcí Autorizované počítače, resp. Výjimky unastavte potřebná omezení.

fwpodr.png
Podrobnosti u vybraného pravidla pro konkrétní aplikaciDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře