12.  3.  2009    Windows Vista

Jak opravit Windows bez reinstalace

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud vám Windows Vista nenaběhnou, případně jsou jinak poškozená, můžete je opravit díky instalačnímu médiu. Nepřijdete tak o své dokumenty a nastavení.

Jestliže s rychlou nabídkou pro obnovení a nouzové spuštění systému po stisknutí klávesy F8 během startu počítače nevystačíte, musíte sáhnout k pokročilejším volbám. Nejprve vložte instalační disk DVD do mechaniky a restartujte počítač. Jakmile se objeví výzva ke spuštění Windows z instalačního média, stiskněte libovolnou klávesu, čímž ji potvrdíte. Další postup je následující:

 1. Na první pohled to nyní bude vypadat, že se Windows spouští standardním způsobem, po chvilce se však zobrazí speciální úvodní dialog, který můžete znát z úplně první instalace Windows na čistý počítač.
 2. Ponechte volby ve výchozím nastavení (jak byly zvoleny v první instalaci) a v dalším kroku následujte odkaz Opravit tento počítač. Instalační program nyní vyhledá disky, na nichž jsou systémy, které je možné opravit. Vyberte požadovaný disk, na kterém je systém pro opravení, a stiskněte tlačítko Další.
  obn.PNG
  Hledání disků s instalacemi Windows
 3. Nyní již máte k dispozici seznam základních úkolů, díky nimž může být vaše instalace Windows opravena co možná nejvíce automatizovaným způsobem. V drtivé většině případů se bude o trable se spuštěním, proto následujte odkaz Oprava při spuštění.
  oprava.PNG
  Možnosti opravy vybrané instalace Windows
 4. Windows nyní začnou automaticky vyhledávat známé problémy a opraví konfiguraci tak, aby se systém mohl opět spustit. Výhodu je, že všechny jiné soubory, než jakými jsou ty s nastavením Windows, nebudou dotčeny, a tak se nemusíte bát o své dokumenty, hudbu nebo filmy.
  hleda.PNG
  Vyhledávání a oprava problémůX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 28

Poslední komentáře Komentáře

Re: WinXP nenajdou předchozí instalaci 11343756 15.  12.  2014 17:44
Re: oprava systému Míla 12.  9.  2011 23:54
Vista Risa 8.  6.  2010 10:06
Re: jedna maličkost versicht 19.  5.  2009 18:09
Re: jedna maličkost Yves 13.  4.  2009 2:13
Přidat příspěvek Zobrazit vše