11.  5.  2007    Internet

Jak pracovat se stránkami JNP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Časopis JNP má webové stránky, na kterých naleznete různé tipy z časopisu v elektronické podobě, kompletní obsah jednotlivých čísel včetně CD, vylepšenou poradnu a možnost zapojit se do diskuze. Novinky na webu je možné sledovat pomocí kanálu RSS, který si jednoduše můžete přidat do vaší čtečky.

1Spusťte internetový prohlížeč a přejděte na adresu www.jnp.cz. Na načtené hlavní stránce se nacházejí informace o aktuálním čísle časopisu JNP, které naleznete na pultech novinových stánků. Pro zobrazení seznamu starších čísel klepněte v hlavní nabídce na odkaz Čísla časopisu. 2Chcete-li zobrazit kompletní obsah vybraného čísla časopisu, klepněte na obrázek obálky levým tlačítkem myši. Jestliže byste si přáli zobrazit i obsah přiloženého CD, klepněte v obsahu daného čísla na obrázek CD. 3Na webu také naleznete vybrané tipy a triky z časopisu v elektronické podobě určené ke zobrazení ve vašem prohlížeči. Podobně jako v časopise jsou tipy členěny do určitých rubrik, mezi kterými můžete procházet v tomto seznamu. 4Pokud máte problém s počítačem, můžete se s ním obrátit na naši servisní schránku poradna@jnp.cz nebo se jej pokusit předložit ostatním čtenářům. Seznam položených dotazů členěných do jednotlivých kategorií zobrazíte klepnutím na odkaz Tříděná poradna čtenářů. 5Pro vypsání dotazů zařazených do určité kategorie klepněte na její název levým tlačítkem myši. Klepnutím na název dotazu dojde k jeho zobrazení. Znáte-li řešení zobrazeného problému, můžete stisknutím tlačítka Přidat komentář nebo Odpovědět do diskuze vložit vaši radu. 6Chcete-li do diskuze přidat nový dotaz, použijte k tomu odkaz Zaslat nový příspěvek. Zobrazí se nový formulář, kam vepište trefný název diskuze, z nabídky vyberte požadovanou kategorii a do textového políčka podrobně popište váš problém či dotaz. Pro zobrazení náhledu na přidávaný příspěvek stiskněte tlačítko Náhled. Klepnutím na tlačítko Poslat dojde k uložení dotazu. 7Pokud si na stránkách časopisu JNP přejete vyhledat požadované informace, můžete k tomu použít speciální vyhledávací políčko, které naleznete v levé části každé zobrazené stránky. Požadované slovo stačí vepsat do tohoto políčka a stisknout tlačítko Hledat. Tím se zobrazí seznam odkazů na stránky, které obsahují zadané slovo. 8V případě, že používáte čtečku RSS kanálů (například FeedReader), určitě oceníte možnost přidání nového RSS kanálu JNP do vaší čtečky. Pro přidání obsahu hlavní stránky našeho webu klepněte na hlavní stránce na tlačítko RSS pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte možnost Kopírovat zástupce. 9V hlavním okně FeedReaderu stiskněte tlačítko Add new feed, do zobrazeného políčka pomocí klávesové kombinace Ctrl + V vložte zkopírovanou adresu a stiskněte tlačítko Next. Následně zadejte požadovaný název stránek a pro uložení daného kanálu stiskněte tlačítko Finish.
TIP: Instalační verzi programu FeedReader a podrobný návod na jeho nastavení a ovládání naleznete v JNP 06/05. O programu jsme také psali v JNP 19/05, na jehož přiloženém CD je také uložen.
TIP: Potřebujete se rychle dostat na hlavní stránku webu JNP? Klepněte na obrázek loga časopisu, které se nachází v levé horní části každé stránky.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Jak propojit blok s Facebookem Katka 1.  9.  2020 16:05
Přidat příspěvek Zobrazit vše