3.  10.  2012    Ostatní

Jak převést video na cesty s Format Factory

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete převést film či seriál do formátu pro své mobilní zařízení, ale nemáte po ruce vhodný program? Pomůže vám zdarma dostupný a univerzálně použitelný nástroj Format Factory.

Převod hudby a filmů mezi různými formáty, který nepotřebuje zdlouhavá nastavení, patří mezi časté problémy začínajících a mírně pokročilých uživatelů. Tím spíš, pokud potřebujete upravit video tak, abyste si jej přehráli právě ve svém mobilním zařízení. Populární a hlavně zdarma dostupný program Format Factory vše usnadní, má totiž zajímavé předvolby. Jedná se o velice rozsáhlý konvertor, následující tip se však zaměří přímo na konverzi videa do požadovaného formátu a rozlišení.

Rychlou konverzi videosouborů zahájíte klepnutím na možnost výstupního formátu v levém sloupci Video. Automaticky se zobrazí dialog, v němž můžete přidat požadované soubory, nastavit volby výsledného videa, a to podle výchozího formátu. Stiskněte tlačítko OK a případně v původním hlavním okně stisknutím tlačítka Volby určete odpovídající detaily.

Videosoubory, které jste zvolili ke konverzi, nyní budou přehledně zobrazené v pravé části hlavního okna programu, navíc včetně filtru, jenž se použije. Toto dávkové zpracování samozřejmě není omezeno pouze na výchozí parametry, které jste zvolili, a tak můžete pro každý videosoubor určit nastavení zvlášť, a sice po klepnutí pravým tlačítkem myši na jeho název a následování příkazu Parametry výstupu.

par.png
Možnost nastavení specifických parametrů u vybraného souboru ve frontě

U konverzí pro mobilní zařízení (mobil, PDA apod.), nastavte především velikost v sekci Velikost videa, kde zvolte správné rozlišení. Jen tak si zajistíte, že video přehrajete, a navíc bude zobrazeno správně podle typu použitého displeje. Stejnou pozornost věnujte také použitému kodeku. Jakmile jste s nastavením spokojeni, zahajte dávkovou konverzi v hlavním okně programu stisknutím tlačítka Spustit.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Navod..? snad vtip.:-)) Peter 7.  10.  2012 13:18
Přidat příspěvek Zobrazit vše