22.  11.  2006    Ostatní

Jak převést video z formátu MOV do AVI

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Natočili jste si pomocí digitálního fotoaparátu video, které je uloženo ve formátu MOV ? Ocenili byste více formát AVI ? Do požadovaného formátu si svá videa můžete převést pomocí programu RAD Video Tools .

1Program pro převod souborů z formátu MOV do formátu AVI naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k časopisu JNP 15/05. Pro instalaci programu přejděte na cédéčku do nabídky Programy, na odkaz RAD Video Tools klepněte levým tlačítkem myši a v otevřeném okně stiskněte tlačítko Instalovat. 2Úvodní okno přeskočte stisknutím Next a zkontrolujte složku pro instalaci programu. Dále si vystačíte s pouhým klepáním na tlačítko Next. Pro dokončení instalace stiskněte tlačítko Finish. 3Otevřete nabídku Start, Všechny programy, Bink and Smacker a spusťte program RAD Video Tools. Pomocí nabídky Oblast hledání přejděte do složky, v níž máte uložený soubor ve formátu MOV, který si přejete převést do formátu AVI. 4Vybraný soubor MOV označte klepnutím myší. Chcete-li jej před převodem spustit v přehrávači QuickTime, stiskněte tlačítko Play. 5Pro převod videa klepněte v dolní části okna na tlačítko Convert a file. Otevře se nové okno, v němž stiskněte tlačítko Output type a z vysunuté nabídky zvolte možnost AVI file. 6Klepněte na tlačítko Browse a vyhledejte složku, do které si přejete výsledný film ve formátu AVI uložit. Do políčka v dolní části okna vepište název vytvořeného souboru a stiskněte tlačítko Uložit. 7V hlavním okně zkontrolujte, zda jsou zatržené položky Convert Video i Convert Audio a pro zahájení převodu klepněte na tlačítko Convert. Po chvíli se objeví okno Komprese videa, kde z nabídky Komprimační zařízení zvolte možnost Úplné snímky (bez komprese). 8Namísto možnosti Úplné snímky (bez komprese) můžete z nabídky také vybrat kodek, který si přejete použít. Stisknutím tlačítka OK dojde k zahájení převodu, o kterém jste informováni ve zobrazeném dialogu. 9Po dokončení převodu naleznete výsledný soubor ve formátu AVI v nastavené složce. Poklepáním levým tlačítkem myši na ikonu souboru dojde k přehrání filmu v nastaveném přehrávači.
TIP: Pro přehrání videa ve formátu MOV můžete použít přehrávač QuickTime, o kterém jsme psali v JNP 9/05. Před převodem videa z formátu MOV do AVI je nutné mít program QuickTime v systému nainstalován.
TIP: Před konverzí vybraného filmu z formátu MOV do AVI daný soubor zkopírujte z digitálního fotoaparátu na pevný disk vašeho počítače.
TIP: Zkušební verzi zajímavých kodeků Pegasus Imaging PICVideo 3 naleznete na CD přiloženém k JNP 15/05 v sekci Programy. Po jejich instalaci do systému je můžete využít i v programu RAD Video Tools, kde jejich seznam naleznete v nabídce Komprimační zařízení. Jelikož se jedná o zkušební verzi kodeků, přidá se do výsledného AVI souboru informace o použití daného kodeku.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Jak převést video z formátu MOV do AVI Lukas 10.  6.  2009 10:10
Přidat příspěvek Zobrazit vše