9.  7.  2012    Windows 8

Jak přidat nového uživatele do Windows 8?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud právě testujete aktuální vydání Windows 8 Release Preview, nemusí jeden výchozí účet stačit. Jak si v novém prostředí Metro přidat a definovat další?

Po prvním spuštění Windows 8 máte k dispozici pouze jediný účet, a to ten, jenž byl vytvořen během instalace systému. Jediný účet má velice omezené použití a pro více uživatelů u stejného počítače je v praxi jen málo použitelný, proto je vhodné upravit si další účty podle vlastních požadavků. V prvním kroku musí být nový uživatelský účet přidán, což však zabere jen několik málo okamžiků. Dialog pro vytvoření dalšího uživatelského účtu otevřete následovně:

  1. Stiskněte klávesovou zkratku Win + Q, čímž se zobrazí okno pro hledání a úpravu nastavení.
  2. Do pole pro hledání napište text users.
  3. Levým tlačítkem myši klepněte na odkaz Settings, čímž se zobrazí přehled nastavení, která se týkají uživatelských účtů.
  4. V levé části okna následujte možnost Users.
  5. Klepnutím na odkaz Add user zahajte přidání nového uživatelského účtu. Poté do textového pole User name vložte název účtu.
  6. Nastavte heslo pomocí polí Password a Retype password, navíc vyberte nápovědu pro připomenutí hesla pomocí pole Password hint – tato nápověda je ve Windows 8 povinná!
  7. Stiskněte tlačítko Finish.
w8uziv.png
Nastavení uživatelských účtů v prostředí Metro v aktuálních Windows 8 Release Preview

Z bezpečnostních důvodů jsou jednotlivé znaky při volbě hesla k uživatelskému účtu ve Windows 8 skryté. Pokud byste se báli překlepů, můžete je zobrazit klepnutím na ikonku s okem v daných polích – znaky budou čitelné tak dlouho, jak budete levé tlačítko myši na této ikoně držet stisknuté.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

w8 anonym 12.  7.  2012 15:29
Přidat příspěvek Zobrazit vše