8.  8.  2006    Ostatní

Jak připojit a používat gamepad

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Hraní her patří mezi oblíbené činnosti většiny uživatelů počítače. Pro rychlejší a pohodlnější ovládání jsou hráčům k dispozici herní zařízení, jako jsou gamepad , joystick nebo volant .

1Gamepad je jednoduché zařízení, které vás nepřijde na víc než pár stokorun. Základní modely gamepadů jsou připojeny k počítači kabelem do zásuvky USB, který je napájí a zároveň přenáší signály do počítače. Mezi dokonalejší modely lze řadit gamepady bezdrátové, které ušetří místo na stole díky absenci propojovacího kabelu. 2Obecně lze říci, že gamepady se náramně hodí pro hraní simulátorových her. Ať už v nich létáte s letounem, řídíte závodní vůz nebo motorku, ovládání je příjemné díky ergonomickému rozmístění ovládacích prvků na těle zařízení. Jak se připojuje a ovládá bezdrátový gamepad Genius Maxfire Libre Wireless G-12X? 3Součástí balení bezdrátového gamepadu je vedle samotného zařízení přijímač foto radiových vln pro bezdrátový přenos signálů. Velikostí a tvarem je podobný USB klíčence. Gamepad je nutné napájet bateriemi, které jsou součástí balení. Vložte je tedy do zásuvky na spodní straně zařízení. 4Při pohledu zhora na první pohled zaujme osmisměrný klobouček a osm funkčních tlačítek seskupených po čtyřech. Také zde najdete kontrolku signalizující bezdrátový přenos, která se rozsvítí při stisku kteréhokoliv tlačítka. Vícesměrový klobouček je určen pro palec levé ruky, zbývající tlačítka pro palec ruky pravé. 5Na čelní straně najdete další čtyři tlačítka, která jsou pohodlně dosažitelná ukazováčky a prostředníčky obou rukou. 6Po připojení radiového přijímače do zásuvky USB operační systém Windows nalezne připojené zařízení a automaticky nainstaluje ovladače pro správnou funkčnost. Před prvním spuštěním hry ale je dobré zařízení zkontrolovat v aplikaci Herní zařízení, kterou spustíte poklepáním na ikonu Herní zařízeníOvládacích panelech. 7V otevřeném okně klepněte na připojené zařízení a zvolte Vlastnosti. Na záložce Test můžete ověřit funkci všech tlačítek. Po jejich stisku se postupně rozsvěcují a zhasínají červené symboly. Vícesměrové tlačítko lze vyzkoušet v části Osy, kde se v políčku posunuje křížek dle pohybu tlačítka. 8Pokud nejste s odezvou tlačítek spokojeni, otevřete záložku Nastavení, kde po klepnutí na tlačítka Kalibrovat lze zobrazit průvodce, s nímž lze zařízení seřídit, aby fungovalo správně.
TIP: Gamepad pracuje na bázi bezdrátové technologie s pracovní frekvencí 27 MHz a může tedy dojít k rušení se současně používaným zařízením na stejné frekvenci, typicky bezdrátovou klávesnicí nebo myší.
TIP: Pokud se vám bude zdát, že odezva gamepadu je zpomalená a ve hrách je pohyb zpomalenější, vyměňte baterie v zařízení.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře