7.  7.  2006    Ostatní

Jak připojit a snadno používat webovou kameru

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Webová kamera je zařízení, díky kterému se vám otevře nový rozměr komunikace přes internet. A nejen to. Můžete také natáčet videosekvence a pořizovat fotografie. To vše za cenu několika stokorun.

1V zakoupeném balení obdržíte vedle vlastní webkamerky také cédéčko s potřebnými ovladači a uživatelskou příručku, která obsahuje podrobný návod k zařízení. 2Webkamera se k počítači připojuje USB konektorem do zásuvky v počítači, odkud je i napájena. Tělo kamery se skládá ze stojánku a hlavy s čočkou snímače. Hlava je uchycena ve stojánku na kloubu, lze s ní tak snadno manipulovat a docílit co nejlepšího postavení pro snímání. 3Na vrchní části webkamery je umístěno tlačítko pro okamžité zachycení snímané scény, mikrofon pro záznam zvuku a také kontrolka signalizující chod zařízení. 4Po připojení webkamery do zásuvky USB ji systém automaticky vyhledá a požádá vás o instalační cédéčko. Po jeho vložení do mechaniky automaticky naběhne instalátor od výrobce webkamery. 5Nejdříve je nutné nainstalovat ovladač kamery pro její správné fungování. Klepněte tedy na driver a pokračujte v instalaci. Program vás provede krok za krokem jejím nastavením až ke zkopírování potřebných souborů na disk počítače. 6Po dokončení instalace spusťte ovládací program pro používání kamery poklepáním na jeho ikonu VideoCAM Look. V největší části okna se promítá aktuálně snímaná scéna. O něco výše se nachází lišta s ovládacími tlačítky. 7Webkamera umí také nahrávat soubory videa. Po klepnutí na tlačítko se symbolem kamery se ovládací okno přepne do režimu nahrávání, zde klepněte na tlačítko REC a počítač začne automaticky ukládat videosoubor na disk. Tlačítkem STOP akci ukončete a budete v dialogu vyzváni k zadání jména vytvořeného souboru a složky pro jeho uložení. 8Rozlišení záběru je standardně nastaveno na nejvyšší, tedy 640 x 480. Pokud se smíříte s horší kvalitou za cenu častější aktualizace záběrů, lze nastavit rozlišení už od 160 x 120. Nabídka rozlišení se vysune poklepáním na šipku. 9Jestliže chcete použít webkameru jako fotoaparát, stačí jednoduše její čočku zaměřit na fotografovaný objekt a stisknout tlačítko na horní straně pro zastavení obrazu. Snímek si můžete posléze uložit ve formátu JPG na disk.
TIP: Pro použití webkamery pro online komunikaci na internetu využijte program Windows Messenger, který je součástí Windows XP. Spustíte jej poklepáním na ikonu v hlavním panelu vedle hodin. Jeho přesné nastavení a používání vám představíme v některém z příštích čísel JNP.
TIP: Soubory videa se ukládají s příponou AVI a lze je přehrávat např. ve Windows Media Playeru.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Instalace Webcam Diana 4.  12.  2012 19:25
Přidat příspěvek Zobrazit vše