29.  3.  2006    Ostatní

Jak připojit digitální fotoaparát k počítači

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Digitální fotoaparáty se k počítači připojují velmi snadno přes zásuvky USB . Co všechno k připojení potřebujete, a jak si můžete ulehčit práci s paměťovými kartami, se dočtete v našem návodu.

1V dnešní době jsou již všechny digitální fotoaparáty vybaveny USB kabelem pro pohodlné stáhnutí fotografií do počítače. Ten se jednoduše připojí do zásuvky USB na stěně počítačové skříně. 2Na fotoaparátu naleznete krytku konektoru pro zasunutí kabelu. Krytku naleznete podle návodu, anebo na těle přístroje hledejte symbol USB. 3K provedení připojení potřebujete kabel miniUSB-USB, jenž je součástí balení fotoaparátu.
4Při zapnutém počítači připojte přístroj, měla by proběhnout automatická instalace a po spuštění programu pro obsluhu digitálních fotoaparátů můžete začít pracovat se snímky na kartě. 5Toto základní připojení vyhovuje většině fotografů. Avšak pokud patříte mezi ty, kteří používají více paměťových karet a možná i více druhů, jistě oceníte výhody čtečky paměťových karet. Za cenu několika stokorun získáte užitečného pomocníka, jenž může být stále připojen k počítači v zásuvce USB. Umí číst většinu typů karet a vy s nimi můžete pracovat podobně jako s disketami.
TIP: Abyste se dozvěděli, jaké karty se prodávají, připravili jsme pro vás jejich přehled: Největší karty jsou typu Compact Flash, jejich výhodou je jejich nižší cena u větších kapacit. Karty SmartMedia jsou zástupci nejstaršího typu karet, jejich plus spočívá v jejich milimetrové tloušťce a příznivé ceně. Moderními nástupci jsou jednoznačně miniaturní karty MMC (Multimedia Card) a SD (SecureDigital). Obě jsou stejně veliké a některé fotoaparáty je umí používat obě. Karty SD jsou o něco rychlejší, jsou však i dražší. Hlavně u fotoaparátů Olympus naleznete malou kartu xD Picture Card a výhradně u fotoaparátů Sony se používají karty MemoryStick. Mají specifický protáhlý tvar a samozřejmě jsou na ně připraveny čtečky.
TIP: Čtečku využijete i pro kopírování souborů MP3 do přehrávačů, které používají jako záznamové médium právě některou z paměťových karet.
TIP: Někteří výrobci fotoaparátů dodávají v balení speciální programy pro komunikaci s počítačem. Proto se vždy v návodu přesvědčte, zda jej není nutné nainstalovat před samotným propojením fotoaparátu s počítačem.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

PŘIPOJENÍ FOTA K PC Novák 28.  6.  2017 17:40
Přidat příspěvek Zobrazit vše