14.  11.  2005    Ostatní

Jak připojit herní zařízení

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Připojení herního zařízení zvládne každý uživatel. S naším návodem je to jednoduché, přesvědčte se sami.

1Pokud máte moderní zařízení s připojením na USB, stačí ho připojit. O instalaci ovladačů se postará systém a po jejím skončení zobrazí informační hlášení. 2Pro zařízení, které se připojuje starším konektorem do zásuvky zvané gameport, budete potřebovat ruční instalaci. V nabídce START spusťte Ovládací panely. 3V okně Ovládacích panelů vyberte Tiskárny a jiný hardware a v dalším okně Herní zařízení.
4Do seznamu nainstalovaných herních zařízení (můžete jich mít i více) přidejte další pomocí tlačítka PŘIDAT. V následujícím dialogovém okně vyberte typ, který nejlépe odpovídá vašemu zařízení.
TIP: Tlačítkem VLASTNÍ můžete „vytvořit“ ovladač, který v seznamu není. V dialogovém okně zadáte počet os (joystick má dvě, joystick s plynem tři), počet tlačítek nebo použití polohovacího kloboučku.
5Vybrané zařízení se objeví v seznamu nainstalovaných. Pokud je vše v pořádku a zařízení je připojené a připravené k používání, je ve sloupci Stav napsáno OK. U modelů připojovaných pomocí USB se zařízení do tohoto seznamu přidá automaticky. 6Oba typy zařízení musíte ještě nastavit. Klepněte na tlačítko VLASTNOSTI. V okně, které se otevře, klepněte na kartu Nastavení. Na ní klepněte na tlačítko Kalibrovat ... 7Spustí se průvodce, který vás celým procesem provede. Cílem je nastavit křížový ovladač, páku joysticku nebo volant tak, aby byl jeho pohyb snímán v celém rozsahu a aby se v neutrální poloze nacházel opravdu ve středu. V průběhu kalibrace sledujte pokyny v horní části okna. 8Nainstalovaný a nastavený ovladač si na kartě Test můžete vyzkoušet. Kříž v okně by měl přesně sledovat pohyby páky nebo volantu a v klidové poloze by měl zůstat přesně uprostřed. Otestovat můžete také funkci tlačítek – zmáčknuté tlačítko se rozsvítí, u tlačítek pro rychlou střelbu bude blikat.
TIP: Zejména u levnějších zařízení je vhodné kalibraci provádět častěji – dochází u nich k mírnému posunu ze středu a ve hrách může takový joystick „táhnout do strany“.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře