11.  9.  2012    Internet

Jak proklepnout data online s BitDefender QuickScan

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Internetových služeb pro kontrolu souborů online existuje hned několik, liší se zpracováním a typem testování. Vyzkoušejte například BitDefender QuickScan.

Výhodou online skenerů je jejich jednoduché a rychlé použití bez zbytečných zásahů do systému. Prohlížeč si automaticky stáhne odpovídající součást a ta již zvládne kontrolu souborů na vašem disku. Nemusí přitom jí pouze o aktuální škodlivý kód, který se zneužitím skuliny Windows bleskově šíří, ale také průběžnou kontrolu. Jedním z povedených webových antivirů je například BitDefender QuickScan.

Na domovské stránce nástroje BitDefender QuickScan stiskněte tlačítko Start Scanner a poté následujte odkaz Scan now. Pokud se v Internet Exploreru zobrazí žádost o instalaci doplňku, potvrďte ji:

qs.png
Pro spuštění online kontroly je zapotřebí povolit odpovídající komponentu

Nyní se již automaticky spustí kontrola kritických oblastí, QuickScan se oproti jiným online testům zaměřuje především na ty části systému, které patří mezi nejčastěji infiltrované - aktuálně běžící procesy, data ve složce Program Files, soubory v instalační složce Windows, procesy přistupující k síti, doplňky prohlížeče apod. Po skončení kontroly máte možnost projít si detailní výsledek kontroly stisknutím tlačítka View report, daná zpráva má čistě textový formát a podrobně shrunuje všechny testované soubory i výstup kontroly.

Tip navíc: Pokud byste nehodlali QuickScan používat prostřednictvím jeho domovských stránek, využijte instalace v podobě specializovaného rozšíření webového prohlížeče - pro Chrome i Firefox.
qskontrola.png
Průběh kontroly pomocí BitDefender Online Scanner přímo v okně webového prohlížečeDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře