29.  9.  2011    Internet  |  Ostatní  |  Outlook

Jak propojit kalendář Googlu s Outlookem?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Proč používat kalendáře od dvou různých služeb, když je možné oba propojit? Poštovní klient MS Outlook 2010 umožňuje kromě vlastního kalendáře používat i webový Google Calendar.

Pro vytvoření nového webového kalendáře otevřete stránku calendar.google.com. Základní předpokladem pro úspěšné propojení kalendáře s Outlookem je vlastní Google účet. Pokud dosud nejste jeho majiteli, vytvořte si jej na stejné webové stránce klepnutím na Vytvořit účet, kde vás stránka již sama provede nastavením účtu, a proveďte přihlášení do služby. Všimněte si, že v horním panelu stránky jsou umístěny odkazy na další užitečné nástroje od Googlu, mimo jiné také internetovou poštovní stránku či editory Google Docs.

Tento článek čerpá z dřívějšího vydání časopisu Jak na počítač, který si můžete každý měsíc zakoupit. Najdete v něm řadu tipů pro Office, Windows, internet a zajímavé aplikace.

Pokud jste dosud žádný webový kalendář nevytvořili, učiňte tak nyní. Klepnutím na plusové znaménko si otevřete nabídku sekce Moje kalendáře, kde se později také nachází odkazy na jednotlivé kalendáře, a klepněte na Přidat. V dalším kroku vyplňte všechny nabízené položky, tedy název nového kalendáře, a krátce jej popište. Položku Umístění můžete ponechat nevyplněnou, stejně tak ponechte beze změny časové pásmo kalendáře (pokud je tedy správné). Nakonec rozhodně, zdali bude váš kalendář veřejný, tedy zda k němu bude mít přístup úplně každý, nebo ručně, zadáním emailové adresy, nastavte přístup konkrétním uživatelům, čímž se zároveň odešle i pozvánka k užívání kalendáře. Potvrďte klepnutím na volbu Vytvořit kalendář.

_3.png
Nastavení detailních parametrů nově vytvářeného kalendáře

Propojení s MS Outlook 2010

V sekci Moje kalendáře se nachází také položka Nastavení, na kterou klepněte, a na nové stránce přepněte v horní části na kartu Kalendáře, pokud se tak nestalo automaticky. Dostal se před vás seznam všech vytvořených kalendářů a v části Jiné kalendáře si také můžete všimnout kalendáře s českými svátky, který vytvořil Google. Klepněte na název kalendáře, který chcete propojit s poštovním klientem ve vašem počítači. Sjeďte kurzorem myši zcela dolů a v části Soukromá adresa klepněte na zelenou ikonu ICAL. V nově zobrazeném oknu klepněte na začátek textu webové adresy a za stálého držení tlačítka myši text označte. Na označený text opět klepněte, tentokrát ale pravým tlačítkem, a v kontextové nabídce zvolte Kopírovat (nebo použijte zkratku CTRL+C) a poté celé okno zavřete klepnutím na OK.

Po zkopírování adresy kalendáře si otevřete e-mailového klienta MS Outlook 2010 a v dolním seznamu nástrojů klepněte na Kalendář. V horním panelu klepněte na kartu Složka a v části sdílení zvolte Otevřít kalendář a jako zdroj vyberte Z Internetu. Do textového pole nového okna klepněte pravým tlačítkem a v kontextové nabídce dejte Vložit (CTRL+V). Program vás poté ještě jednou vyzve k potvrzení celé operace nebo můžete klepnout na Upřesnit, čímž dostanete možnost ještě jednou upravit vlastnosti stahovaného kalendáře, což se hodí, pokud kalendář obsahuje nějaké přílohy.

_9.png
Vložení kalendáře v Outlooku

Zajímavou možností, kterou MS Outlook 2010 nabízí, je také zobrazení dvou kalendářů vedle sebe, což se hodí právě v případě kalendáře od Googlu, především proto, že Outlook neumožňuje ve webovém kalendáři provádět jakékoliv změny. Můžete je tak oba alespoň souběžně porovnávat, při každém pokusu o úpravy se nicméně zobrazí chybové hlášení. Pro zobrazení více kalendářů najednou klepnutím zaškrtněte jejich názvy v seznamu umístěném v pravém menu. Funkci můžete použít i pro více než jen dva kalendáře, v tom případě se však výrazně snižuje jejich přehlednost. Podobně jako v kalendáři od Googlu, i v Outlooku je také možné při zobrazení více kalendářů nastavit jejich překrývání. Prostě klepněte na šipku, která je u každého kalendáře.

Propojení se staršími verzemi

Podobným způsobem je možné kalendář Googlu propojit i se starším MS Outlook 2007. V horní liště klepnutím otevřete nabídku karty Nástroje, kde zvolte Nastavení účtu. V novém oknu přepněte na Internetové kalendáře a nakonec klepněte na Nový. Do textového pole opět vložte adresu webového kalendáře a celou operaci ukončete klepnutím na Přidat.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

Zobrazení kalendáře Google v Outlooku hrpetr 5.  1.  2019 19:39
Re: Google Calendar Sync ivoszz 29.  9.  2011 18:11
Re: Google Calendar Sync Randyz1986 29.  9.  2011 16:53
Google Calendar Sync wr 29.  9.  2011 8:53
Přidat příspěvek Zobrazit vše