17.  10.  2005    Windows XP

Jak propojit PDA nebo mobilní telefon s počítačem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Většina nových kapesních počítačů a mobilních telefonů je vybavena infračerveným portem , pomocí něhož je můžeme velice snadno propojit s počítačem a přenášet tak data.

1Jedinou podmínkou je, aby byl infračerveným portem vybavený i váš počítač. Ke klasickým stolním počítačům si můžete koupit speciální externí infračervené zařízení, přenosné počítače jím bývají vybaveny standardně. Bližší informace o tom, kde infračervený port v notebooku hledat, naleznete v uživatelské příručce. 2Nejprve se přesvědčte, zda je infračervený port v systému Windows správně nainstalován. Otevřete nabídku Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Systém. V dialogu Vlastnosti systému přejděte na kartu Hardware a stiskněte tlačítko Správce zařízení. 3V seznamu nainstalovaného zařízení byste měli najít položku Zařízení s infračerveným přenosem. Poklepáním na tuto položku se zobrazí bližší informace o nainstalovaném hardwaru. 4V případě, že zde položku Zařízení s infračerveným přenosem nenaleznete, pak zřejmě váš počítač není infračerveným portem vybaven, případně je infračervený port vypnutý nebo není správně nainstalován. 5Před tím, než připojíte kapesní počítač PDA nebo mobilní telefon, nainstalujte do vašeho počítače ovladače a speciální synchronizační program, který jste obdrželi spolu se zařízením. Bližší instrukce pro instalaci naleznete v manuálu k danému zařízení. 6V mobilním telefonu nebo kapesním počítači zapněte infračervený port a zařízení nasměrujte tak, aby oba porty mířily přímo na sebe ve vzdálenosti 10 až 20 centimetrů. 7Po chvíli se v Oznamovací oblasti zobrazí bublina Je dostupný jiný počítač s bližšími informacemi o připojeném zařízení. Na ploše by se zároveň měla objevit ikona Odeslat soubory do jiného počítače. 8Poklepáním na ikonu Odeslat soubory do jiného počítače se otevře okno Bezdrátové spojení, kde můžete vyhledat soubor, který si přejete do připojeného zařízení odeslat. Může se jednat například o obrázek, melodii, video nebo textový soubor. V případě mobilního telefonu se nejprve přesvědčte, zda váš model práci s požadovaným formátem souboru podporuje. 9Pro synchronizaci kontaktů spusťte program Outlook. V horní části okna byste měli nalézt ikonky nebo přímo novou nabídku s příkazy pro zahájení synchronizace. Bližší informace najdete v uživatelské příručce k vašemu kapesnímu počítači nebo mobilnímu telefonu.
TIP: Zapnutý infračervený port zbytečně snižuje kapacitu baterie v mobilním telefonu nebo počítače PDA. Po dokončení synchronizace nebo přenosu souborů jej proto co nejdříve vypněte.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře