16.  1.  2012    Windows 7

Jak rychle opravit Windows? Automaticky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Někdy se Windows nespustí, například po chybné úpravě nastavení nebo instalaci nevyzpytatelné programu. Není zapotřebí hned reinstalovat, zkuste nejprve automatickou opravu.

První krok opravy Windows 7 spočívá ve spuštění počítače s vloženým diskem DVD s Windows. Pokud se obrazovka s nabídkou spuštění systému Windows z instalačního média nezobrazí a nejste požádáni o potvrzení spuštění z disku DVD stisknutím klávesy, pravděpodobně budete muset nastavit jako spouštěcí zařízení počítače jednotku DVD. To znamená, že je nutné nastavit ji jako první spouštěcí zařízení v systému BIOS.

Zapněte počítač, vložte instalační disk DVD systému Windows a potom restartujte počítač. U novějších počítačů se většinou zobrazí nabídka možností spuštění. V nabídce možností spuštění vyberte možnost BIOS settings (Nastavení systému BIOS) nebo podobnou možnost. Zobrazí se obrazovka nastavení systému BIOS. Na obrazovce nastavení systému BIOS vyberte možnost s názvem Boot order (Spouštěcí sekvence) nebo podobně. Vyberte jednotku DVD jako první spouštěcí zařízení. Po nastavení jednotky DVD jako spouštěcího zařízení restartujte počítač a poté již můžete zahájit automatickou opravu systému Windows.

_01boot.png
Možnost nastavení správného požadí bootování v BIOSu, který můžete zobrazit těsně po startu počítače

Spuštění automatické opravy

Výhodu automatické opravy je fakt, že nepřijdete tak o dokumenty a nastavení, nevýhodou pak jednostranné použití bez jakýchkoliv doplňujících možností. Jakmile se při (re)startu počítače objeví výzva ke spuštění Windows z instalačního média, stiskněte libovolnou klávesu, čímž ji potvrdíte. Na první pohled to nyní bude vypadat, že se Windows spouští standardním způsobem, po chvilce se však zobrazí speciální úvodní dialog, který můžete znát z úplně první instalace Windows na čistý počítač.

Ponechte volby ve výchozím nastavení (jak byly zvoleny v první instalaci) a v dalším kroku následujte odkaz Opravit tento počítač. Instalační program nyní vyhledá disky, na nichž jsou systémy, které je možné opravit. Vyberte požadovaný disk, na kterém je systém pro opravení, a stiskněte tlačítko Další. Nyní již máte k dispozici seznam základních úkolů, díky nimž může být vaše instalace Windows opravena co možná nejvíce automatizovaným způsobem.

oprava.png
Nabídka s různými typy opravy Windows

V drtivé většině případů se bude o potíže se spuštěním, proto následujte odkaz Oprava při spuštění. Windows nyní začnou automaticky vyhledávat známé problémy a opraví konfiguraci tak, aby se systém mohl opět spustit. Jak již bylo zmíněné výše, všechny jiné soubory, než jakými jsou ty s nastavením Windows, nebudou dotčeny, a tak se nemusíte bát o své dokumenty, hudbu nebo filmy. Jestliže chcete využít některý bod obnovení, následujte možnost Obnovení systému.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

kde? TYW 28.  4.  2015 18:15
pomoc-rada tom dunaj 30.  4.  2013 10:38
Re: otázka User 19.  1.  2012 15:39
otázka qwerty 17.  1.  2012 20:30
Přidat příspěvek Zobrazit vše