1.  4.  2006    Word

Jak rychle vyhledat a nahradit požadovaný text

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud budete v rozsáhlém dokumentu potřebovat najít nebo nahradit výskyt určitého textu, můžete použít speciální funkce Najít nebo Nahradit , které jsou standardní součástí Wordu . Chcete vědět, jak tyto funkce použít a jak požadovaná slova vyhledat či nahradit během okamžiku?

1V textovém editoru MS Word otevřete dokument, v němž si přejete najít nebo nahradit vybraný text. V horní části okna přejděte do nabídky Úpravy, kde klepněte na příkaz Najít. 2Zobrazí se okno Najít a nahradit, kde do políčka Najít vepište požadovaný text a stiskněte tlačítko Najít další. Ve výchozím nastavení hledání se nerozlišují velká a malá písmena. 3Po stisknutí tlačítka Najít další dojde k automatickému označení požadovaného textu. Chcete-li zobrazit další výskyt, klepněte na tlačítko Najít další. Až Word prohledá celý dokument, bude vás o tom informovat dialogovým oknem. 4Pokud chcete možnosti hledání upřesnit, klepněte na tlačítko Více a zatrhnutím dané předvolby aktivujte vhodné nastavení. V případě, že potřebujete rozlišovat i formát, stiskněte tlačítko Formát a klepněte na odpovídající položku. 5Podobným způsobem je možné vybraný text nahradit jiným zadáním. Otevřete nabídku Úpravy, Nahradit. Jako v předchozím případě se zobrazí okno Najít a nahradit, ale aktivní bude karta Nahradit. 6Do políček Najít a Nahradit zadejte požadovaný text a stiskněte tlačítko Nahradit. Word následně označí text, který odpovídá zadání. Klepnutím na tlačítko Nahradit jej můžete nahradit textem, který jste zadali do políčka Nahradit za. V případě, že označené slovo nahradit nechcete, stiskněte tlačítko Najít další, čímž Word neprovede žádnou změnu a přejde v dokumentu na další slovo. 7Jestliže si přejete všechny výskyty nahradit textem, který jste uvedli do políčka Nahradit za, bez potvrzování, stiskněte tlačítko Nahradit vše. Tím celá operace proběhne zcela automaticky. 8Podobně jako v předchozím případě můžete klepnutím na tlačítko Více zobrazit další předvolby, pomocí nichž je možné možnosti hledání a nahrazování upřesnit.
TIP: Pro rychlejší zobrazení okna Najít a nahradit si zapamatujte klávesovou zkratku Ctrl + F, jež slouží pro použití funkce Najít, a Ctrl + H, kterou využijete při používání funkce Nahradit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře