6.  8.  2012    Windows 7

Jak sdílet data bez domácí skupiny?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Výchozí možnosti sdílení souborů a složek s ostatními uživateli prostřednictvím domácí skupiny ve Windows jsou snadno použitelné, avšak málo flexibilní. Jak to obejít?

Domácí skupiny patří mezi jedny z možností, jak provést sdílení ve Windows, je určena hlavně pro uživatele, kteří chtějí rychlé nastavení. Kromě této varianty samozřejmě můžete použít také klasické techniky, tedy výběr sdílení souborů, složek, tiskáren a jiných zařízení, která mají být využívána jinými uživateli. Záleží hlavně na tom, co právě potřebujete: domácí skupiny poskytnou jednoduché a rychlé sdílení všech předvybraných souborů, detailní nastavení sdílení umožní přesně specifikovat, kteří uživatelé mají mít k čemu jaký přístup.

pubper.png
Obsah složky Veřejné pro sdílení dat, která mohou být univerzálně přístupná

Pokud chcete sdílet data komukoliv, kdo se k vašemu počítači připojí, umístěte je do složky Veřejné, tedy C:\Users\Public. Sem do připravené struktury složek zkopírujte například hudbu a filmy, kterážto data nepodléhají přílišným omezením přístupových práv. Pokud byste naopak chtěli zvolit složku, ke které mají mít přístup jen vybraní uživatelé, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a využijte nabídku Sdílet s. Nezapomeňte, že při běžném domácím použití jsou využívány místní účty, a tak připojivší se uživatel musí mít vytvořen lokální záznam právě ve vašem počítači, případně patřit do požadované skupiny.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře