11.  6.  2009    Internet  |  Videokurzy  |  Windows Vista

Jak sdílet fotky na webu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Třetí vydání videoseriálu Jak na počítač se věnuje možnostem tvorby online fotogalerií, naučíte se, jak sdílet fotky a zpřístupnit je komukoliv online.

Digitální fotoaparáty dnes tvoří nedílnou součást skoro každé domácnosti, a tak nejspíš i vy řešíte, jak pořízené snímky poslat přátelům, podělit se o zachycené okamžiky. Populární možností je vytvoření internetových fotoalb, kterými kdokoliv může listovat stejně, jako by otáčel stránky klasického alba.

Úvodní rychlá úprava fotografií

Díky nástroji Windows Fotogalerie, který je výchozí součástí Windows Vista nebo balíčku Windows Live, můžete rychle a snadno upravit své digitální fotografie i bez toho, abyste o pokročilých editacích měli sebemenší vědomosti. Otevřete program Windows Fotogalerie, v katalogu dostupných fotek nalistujte tu, kterou si přejete automaticky upravit, a stiskněte tlačítko Opravit v horní části okna. Jakmile se snímek otevře v okně pro doplňující úpravy, stiskněte tlačítko Automaticky upravit. Windows Fotogalerie nyní sama najde nejlepší hodnoty pro úpravu barev a celkového podání fotografie a nabídne vám výsledek. Jste-li s upravenou fotografií spokojeni, uložte ji následováním příkazu SouborVytvořit kopii.

Registrace na Album.cz

Internetových služeb, které dovolují vytvářet webová fotoalba, existuje obrovské množství. Základní možnosti jsou zpravidla shodné, všechny postupy si od počáteční registrace ukážeme na českém Albu. Otevřete adresu www.album.cz, zobrazí se úvodní stránka s nabídkou různých služeb týkajících se fotografií. Klepněte na odkaz Registrace, v dalším kroku je nutné vyplnit všechny registrační údaje a pomocí jednoduchého průvodce dokončit tvorbu nového uživatelského účtu.

Založení nového alba

Po přihlášení na úvodní stránce Album.cz klepněte na odkaz Založit album a ve formuláři zadejte jeho název a popis. Poté zvolte také jeho zabezpečení. Položka Veřejné album znamená, že jej bude moci vidět každý návštěvník stránek, a bude se jednat o nejčastější volbu, protože své fotky nejčastěji chcete ukázat světu. Neveřejné album je takové, do něhož se návštěvníci musí přihlašovat heslem, soukromé album nebude moci vidět nikdo kromě vás. Po klepnutí na tlačítko Odeslat se album založí a zobrazí se dvě možnosti, jak do něj umístit fotografie.

Nahrání fotek do alba

Fotografie můžete do alba umístit dvěma způsoby: nahrajete je přímo z počítače, nebo využijete nástroj Snadné vložení. Pro nahrání fotek z počítače klepněte na odkaz Váš počítač, zobrazí se formulář pro umístění několika fotografií do alba. Vyhledejte na svém pevném disku fotografie, které chcete na webu vystavit. Doplnit můžete také jejich názvy. Jakmile máte fotografie vybrány, klepněte na tlačítko Odeslat a chvíli počkejte. O úspěšném uložení fotek vás bude informovat okno se zprávou.

Jakou má album internetovou adresu?

Přátelé a známí, kteří chtějí vidět vaše album s fotografiemi, nemusí navštěvovat internetovou stránku služby pro sdílení fotek a zdlouhavě listovat nabízenými možnostmi. Stačí, když do svého prohlížeče zadají adresu ve tvaru jméno.album.cz/název alba. Položka jméno zde značí vaše přihlašovací jméno, které jste si zvolili během registrace na Album.cz, název alba zase pojmenovaní, jež jste vybrali při nahrávání fotek. Odkaz na album tak snadno pošlete e-mailem, přes ICQ nebo prostě nadiktujete v hospůdce.

Prohlížení fotografií

Snímky v některém albu si můžete jako návštěvník prohlížet po zadání jeho adresy. Zobrazí se seznam náhledů. Klepnete-li na obrázek náhledu, zobrazí se fotka ve zvětšení vhodném k prohlížení. Zde je pak možné obrázek stáhnout a uložit v počítači, případně někomu poslat jako fotopohlednici. Je samozřejmě možné fotografii poslat do digitálního fotolabu k vyvolání, papírové fotky vám pak přijdou poštou.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře