6.  3.  2012    Windows 7

Jak sdílet soubory mimo domácí skupinu?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže vám nevyhovuje rychlé, avšak občas striktní sdílení pomocí domácí skupiny, můžete využít univerzálního sdílení složek. Vyberte si, kdo bude mít k datům přístup.

Domácí skupiny patří mezi jedny z možností, jak provést sdílení ve Windows 7, je určena hlavně pro uživatele, kteří chtějí rychlé nastavení. Kromě této varianty samozřejmě můžete použít také klasické techniky, tedy výběr sdílení souborů, složek, tiskáren a jiných zařízení, která mají být využívána jinými uživateli. Záleží hlavně na tom, co právě potřebujete: domácí skupiny poskytnou jednoduché a rychlé sdílení všech předvybraných souborů, detailní nastavení sdílení umožní přesně specifikovat, kteří uživatelé mají mít k čemu jaký přístup:

  • Pokud chcete sdílet data komukoliv, kdo se k vašemu počítači připojí, umístěte je do složky Veřejné, tedy C:\Users\Public. Sem do připravené struktury složek zkopírujte například hudbu a filmy, kterážto data nepodléhají přílišným omezením přístupových práv.
  • Pokud byste naopak chtěli zvolit složku, ke které mají mít přístup jen vybraní uživatelé, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a využijte nabídku Sdílet s. Nezapomeňte, že při běžném domácím použití jsou využívány místní účty, a tak připojivší se uživatel musí mít vytvořen lokální záznam právě ve vašem počítači, případně patřit do požadované skupiny.
sdileni.png
Nastavení sdílení složky vybraným uživatelůmDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

Máte nějaký problém, který vás obtěžuje? Anita Horella 24.  8.  2021 12:24
Re: Jsem tu, abych zpíval chvály doktoru Ilekhojiemu Ebony Calum 22.  8.  2021 15:01
Jsem tu, abych zpíval chvály doktoru Ilekhojiemu Erica Pablo 21.  8.  2021 14:30
Při několika příležitostech Kenny vyhrožuje Amber Luke 20.  8.  2021 2:31
how i got my ex back Lucy 2.  11.  2020 19:29
Přidat příspěvek Zobrazit vše